Konzole Sony PlayStation 5 jsou nyní dodávány s menším 6nm procesorem AMD s názvem „Oberon Plus“

Konzole Sony PlayStation 5 jsou nyní dodávány s menším 6nm procesorem AMD s názvem „Oberon Plus“

PlayStation 5 dostane 6nm SoC

podle AngistronomieTřetí model konzole PS5 s kódovým označením „CFI-1202“ přichází s menším SoC s názvem „Oberon Plus“.

Nejnovější verze konzole Sony obsahuje aktualizovaný SoC, který je vyroben pomocí technologie TSMC 6nm. Tento menší uzel je kompatibilní se 7nm uzlem, který byl doposud používán u Sony PS5 „Oberon“ SoC.

6nm port od Oberonu má stejný design a nedělá žádné změny v konfiguraci procesoru. Architektura jádra Zen2 a grafická architektura RDNA2 však zůstávají nezměněny.

Oberon Plus SoC (vlevo) vs. Oberon (vpravo), Zdroj: Angstronomics

Objev nového SoC přichází týdny po prvních zprávách o nové konzolové variantě, která byla spatřena v Austrálii. Jak se ukázalo, nová verze má nejen modernizované vnitřní prvky, jako je nová základní deska, menší a lehčí radiátor, ale také inovovaný silikon, který konzoli napájí. Úplný rozpis třetí varianty konzole PS5 zveřejnil Austin Evans začátkem tohoto měsíce.

[Austin Evans] Nový PS5 Best 😬 (949 339 zhlédnutí)

Design a specifikace Oberon Plus jsou shodné se 7nm variantou, nicméně čip je menší, kolem 260 mm² ve ​​srovnání s původním čipem 300 mm². Tyto změny znamenají, že konzole vyžaduje méně energie a méně náročné řešení chlazení.

Pro AMD a Sony to také znamená, že s jedním čipem lze vyrobit více čipů, takže odhadované výrobní náklady aktualizované konzole mohou být až o 12 % nižší. Microsoft Xbox Series, který je také založen na 7nm AMD SoC, bude v budoucnu také aktualizován o 6nm návrhy.

zdroj: AngistronomieREAD  Vývojáři Skate 4 říkají, že fanoušci hrají uniklou verzi hry

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *