Kontaveit se kvalifikuje do moskevského semifinále Sportovní

Kontaveit se kvalifikuje do moskevského semifinále  Sportovní

Estonec vyhrál 19 z posledních 21 zápasů a také nedávno zkušebně jmenoval nového trenéra Dmitrije Tursunova. Vyhrála první kolo (proti Kateřině Siniakové) a druhé kolo (proti Andrei Petkovic) po sobě jdoucí zápasy, zatímco její přímý rekord proti Muguruza z pátku byl 2: 1 ve prospěch Španělky.

V zápase hraném na krytém hardcourt v Luzhniki Palace of Sports, který trval pouhých 48 minut, Kontaveit na začátku prvního setu prolomil, aby dosáhl 3: 0, poté znovu zlomil o tři hry později poté, co držel podání a držel ji. Podejte znovu a vezměte skupinu 6: 1.

Ve druhém setu Kontaveit v první hře znovu zlomil, čímž si ušetřil hrozivou přestávku na podání v další hře z pomezí 40: 0, zvýšil stav na 4: 0 a téměř zakončil hru pět opět brejkem Muguruza, ale Španělce se podařilo zachránit její podání. Kontaveit však vyhrál další dva zápasy, aby uzavřel druhý set se stejným skóre jako první, a bere zápas přesvědčivě.

Kontaveit získala 54 bodů na Muguruzaových 22, udělala 10 snadných chyb na 23 soupeřových, doručila šest es a přitom se dopustila pouze jedné dvojchyby.

To nejdůležitější ze zápasu ve videu níže.

Kontaveit v pozápasovém rozhovoru řekla, že měla „velmi dobrý zápas, byl jsem důsledný a po celý zápas jsem byl agresivní. Se svým výkonem jsem velmi spokojený.“

Už na začátku zápasu jsem si byl jistý, ale jak zápas postupoval, moje sebevědomí se ještě zvýšilo. “

Kontaveit se v sobotním semifinále setká s Češkou Markétou Vondrosovou (35. místo), která porazila světovou šestnáctku Anastasii Pavlichenko 6: 4, 6: 2.

Finále se uskuteční v neděli.

Pár se setkal dříve a oba zaznamenali sérii nahrávek. Kontaveit vyhrála svůj poslední zápas, v prvním kole na letošním Wimbledonu, když vyhrála tři sety. 2: 6, 6: 4, 6: 2.

READ  Tour WTA: Ashley Partey potřebuje k postupu v Madridu 3 sady

Kontaveit se v této sezóně pětkrát dostal do semifinále turnaje a koncem minulého měsíce vyhrál mistrovství WTA v české Ostravě.

Páteční vítězství bylo jejím 15. vítězstvím nad aktuálně zařazenou 10. hráčkou světa.

Sledujte novinky ERR na Sociální síť Facebook A Cvrlikání A nenechte si ujít aktualizaci!