Končící česká vláda žádala o vakcinační mandát již více než 60 let

Český ministr zdravotnictví Adam Vojtic v pátek řekl, že odcházející česká vláda plánuje požádat o očkovací mandát pro lidi nad 60 let a pro některé profesní skupiny. Není ale jasné, zda jeho nástupce toto opatření zavede.

Wojtyk řekl, že jeho oddělení příští týden vydá příkaz, aby bylo očkování povinné pro věkovou skupinu 60 a více let, stejně jako pro zdravotníky, policisty, hasiče a studenty medicíny.

Mělo to vstoupit v platnost v březnu – ale nemusí to tak fungovat.

Současnou administrativu premiéra Andreje Babiše brzy nahradí nová vláda sestavená pěti stranami, které v říjnu vyhrály parlamentní volby, v čele s designovaným premiérem Petrem Fialou.

Očekává se, že nová vláda oficiálně převezme své povinnosti koncem tohoto měsíce. Koalice a její designovaný ministr zdravotnictví Vlastimil Válek jsou proti mandátu očkovat seniory a mohli by jej zrušit, až se u moci ujme.


Dosud bylo plně očkováno pouze 59,6 % z 10,7 milionů obyvatel země. Podle nejnovějšího průzkumu veřejného mínění zveřejněného v pátek je proti očkování asi 20 % Čechů.

Země čelí rekordnímu nárůstu nakažených koronavirem. Nový denní nárůst dosáhl minulý týden historického maxima téměř 28 000 případů. Počet nakažených ve čtvrtek za posledních sedm dní činil 1 135 nových případů na 100 000 obyvatel, což z něj činí jednu z nejhůře postižených zemí v Evropě.

Fiala v neděli složil přísahu do čela 18členné vlády.

Papis, populistický miliardář, a jeho vláda po volbách formálně rezignovali, ale zůstávají u moci až do úplného jmenování nové vlády.

___

Sledujte všechny příběhy AP o pandemii https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.