Koncept Nyx společnosti Alienware si klade za cíl přinést počítačové hry na jakoukoli obrazovku, kterou vlastníte

Pro CES 2022 Alienware předvádí svůj koncept Nyx, který si představuje budoucnost, kdy načítání a hraní her na různých obrazovkách může probíhat v reálném čase, jako je streamování hudby a televizních pořadů. Myšlenka je v nominální hodnotě jednoduchá (i když nepochybně složitá pod závojem): prostřednictvím softwaru Nyx bude možné všechny počítačové hry bezdrátově streamovat na různé obrazovky v domácnosti, bez ohledu na to, kde byly zakoupeny.

Představte si, že hrajete Film cyberpunk 2077 na obrazovce počítače, ale chcete se přesunout na pohovku v obývacím pokoji a hrát na velké televizi. Myšlenka je taková, že budete moci kliknout na tlačítko v aplikaci a hra bude přepínat displeje bezdrátově, což vám umožní přitisknout celou televizi k sobě nebo držet hru vedle jiné v režimu rozděleného zobrazení. Alienware umožňuje streamovat až čtyři hry současně. Alienware vydal beta verzi Nyx do souboru hrana S znovu použitými ovladači UFO Concept, které jsme viděli naposledy Na CES 2020 připojeno k tabletu, který vypadá jako Switch.

Tak vypadá hlavní zaměření Concept Nyx, i když se může změnit, pokud se vyvine v produkt.
Foto Cameron Faulkner / The Verge

V koncepční fázi Nyx vyžaduje dostatečně výkonný hardware, aby mohl spouštět více her současně, se síťovými segmenty, které zvládají distribuci streamů s nízkou latencí. Není jasné, zda Alienware zamýšlí vydat svůj vlastní hardware, kdy by to mohlo být, kolik to bude stát a zda to, co Nyx zamýšlí udělat, bude placená služba. Je zřejmé, že existuje mnoho otázek, na které musí Alienware odpovědět.

Koncept Alienware Nyx

Zatímco byla ještě ve svém konceptu, Nyx fungovala tak, jak bylo zamýšleno v našem společném zasedání Cyberpunk 2077 a Rocket League.
Foto Cameron Faulkner / The Verge

Ale ve srovnání s Google Stadia a Amazon Luna se zdá, že Concept Nyx je navržen tak, aby usnadnil přístup a hraní již vlastněných počítačových her, s podobnou úrovní kompatibility hardwaru a možná méně kompromisů, pokud jde o vizuální kvalitu. Svým způsobem se nápadně podobá čemu Valve již funguje s Remote Play AnywhereVolný, uvolnit, vydláždit. Je to místo, kde se Nyx hodlá odlišit tím, že zpracovává více streamů současně a stahuje hry z více platforem.

Povzbudivé je, že Alienware pro nás skutečně dokázal úspěšně provést ukázku Nyx a přepínat mezi více obrazovkami během pouhých několika sekund mezi posouváním z obrazovky na obrazovku. Ale budeme to muset vyzkoušet doma a ne v kontrolovaném prostředí, abychom viděli, jestli je připravený na skutečný svět.

READ  Annapurna Interactive Gallery potvrzuje dva tituly Switch a externí editační okno Wilds

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.