Komáři infikovaní encefalomyelitidou byli poprvé nalezeni v Massachusetts v roce 2024

Komáři infikovaní encefalomyelitidou byli poprvé nalezeni v Massachusetts v roce 2024

Virus východní koňské encefalitidy byl poprvé zjištěn u komárů v Massachusetts v roce 2024, podle Massachusettského ministerstva veřejného zdraví. Východní koňská encefalitida byla potvrzena ve vzorcích komárů odebraných 30. června v Carver v Plymouth County, uvedlo ministerstvo veřejného zdraví. V letošním roce nebyly dosud objeveny žádné lidské ani zvířecí případy východní koňské encefalitidy. Tento objev přiměl úředníky, aby zvýšili úroveň rizika východní koňské encefalitidy v komunitách Carver, Kingston, Middleboro, Plymouth, Plympton a Wareham. „Poslední cyklus propuknutí východní koňské encefalitidy v Massachusetts nastal v letech 2019 a 2020 a od té doby nebyly ve státě hlášeny žádné případy východní koňské encefalitidy,“ řekl komisař pro veřejné zdraví Dr. Robbie Goldstein. Východní koňská encefalitida je vzácné, ale závažné a potenciálně smrtelné onemocnění, které může postihnout lidi všech věkových kategorií. Východní koňská encefalitida se obecně šíří na člověka kousnutím infikovaným komárem. V roce 2019 bylo v Massachusetts zaznamenáno 12 lidských případů východní encefalitidy koní se šesti úmrtími; V roce 2020 bylo zaznamenáno pět lidských případů a jedno úmrtí. V roce 2021, 2022 nebo 2023 nebyly v Massachusetts zaznamenány žádné případy EEZ u člověka. Zdravotníci z Massachusetts v úterý uvedli, že virus západního Nilu byl detekován ve vzorku komára odebraného v Quincy. Bylo to poprvé, co byl virus ve státě nalezen v roce 2024. Zdravotníci nabádají obyvatele a návštěvníky, aby venku používali repelenty proti hmyzu, dbali na nejvyšší hodiny výskytu komárů – od soumraku do úsvitu a nosili dlouhé rukávy, dlouhé kalhoty a ponožky, když jsou venku. mimo. Více informací, včetně všech pozitivních výsledků západonilského viru a EEE, lze nalézt na stránce s informacemi o sledování virů přenášených komáry na adrese Mosquito-borne Diseases | Mass.gov, který je denně aktualizován, nebo zavoláním na oddělení epidemiologie ministerstva veřejného zdraví na číslo 617-983-6800.

READ  Nový výzkum DNA mění původ lidského druhu

Virus východní koňské encefalitidy bude u komárů v Massachusetts poprvé detekován v roce 2024, uvádí Massachusetts Department of Public Health.

eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee Virus byl potvrzen ve vzorcích komárů odebraných 30. června v Carver v Plymouth County, uvedlo ministerstvo veřejného zdraví.

V tomto roce zatím nebyly zjištěny žádné případy horečky východního Pacifiku u lidí ani zvířat.

Toto zjištění přimělo úředníky ke zvýšení východní až střední úrovně rizika CTE v obcích Carver, Kingston, Middleboro, Plymouth, Plympton a Wareham.

„Poslední cyklus propuknutí encefalomyelitidy v Massachusetts nastal v letech 2019 a 2020 a od té doby nebyly ve státě hlášeny žádné případy encefalomyelitidy u lidí,“ řekl komisař pro veřejné zdraví Dr. Robbie Goldstein.

EE je vzácné, ale závažné a potenciálně smrtelné onemocnění, které může postihnout lidi všech věkových kategorií. EE se obecně šíří na člověka kousnutím infikovaným komárem.

V roce 2019 bylo v Massachusetts zaznamenáno 12 lidských případů EE se šesti úmrtími; V roce 2020 bylo zaznamenáno pět lidských případů a jedno úmrtí. V roce 2021, 2022 nebo 2023 nebyly v Massachusetts žádné případy EE u lidí.

Oznámili to v úterý zdravotničtí představitelé Massachusetts virus západního Nilu Virus byl detekován ve vzorku komára odebraného v Quincy. Bylo to poprvé, co byl virus nalezen ve státě v roce 2024.

Zdravotníci vyzvali obyvatele a návštěvníky, aby venku používali repelenty proti hmyzu, dbali na nejvyšší dobu výskytu komárů – od soumraku do úsvitu a aby nosili dlouhé rukávy, dlouhé kalhoty a ponožky, když jsou venku.

Více informací, včetně všech pozitivních výsledků pro virus západonilské horečky a východní encefalomyelitidu, lze nalézt na stránce s informacemi o sledování viru přenášeného členovci na adrese Nemoci přenášené komáry Mass.govkterý je denně aktualizován, nebo zavoláním na oddělení epidemiologie ministerstva veřejného zdraví na číslo 617-983-6800.

READ  Pod zemskou kůrou byly objeveny obrovské oceány, které obsahují více vody než ty na povrchu

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *