Kolumbijský soud odhalil nejméně 6 402 lidí zabitých vojáky za účelem zvýšení počtu mrtvých | Globální rozvoj

Zvláštní mírový soud v Kolumbie Zjistil, že armáda země zabila nejméně 6 402 lidí a falešně vyhlásila bojová zabíjení, aby posílila statistiky v občanské válce s levicovými povstaleckými skupinami. Toto číslo je téměř třikrát vyšší než počet, který dříve schválila kancelář generálního prokurátora.

Vraždy uvedené v Kolumbie Jako „Skandální falešná pozitiva„V letech 2002 až 2008, kdy vláda vedla válku proti revolučním ozbrojeným silám Kolumbie (nebo FARC), levicovému partyzánskému hnutí, kterému se v roce 2016 nakonec podařilo s vládou uspět. Vojáci byli za vraždu odměněni statistiky, které byly vytvořeny. Manipulace s nimi za výhody, včetně prázdnin a propagačních akcí.

Dohoda z roku 2016 byla zahrnuta do vytvoření zvláštního mírového soudu – známého španělskými iniciálami JEPVyšetřovat a stíhat trestné činy spáchané všemi stranami v konfliktu. Ve čtvrtek JEP oznámila exhumace svého vyšetřování skandálu „falešně pozitivních výsledků“ po exhumacích z masových hrobů po celé zemi za poslední dva roky.

Prohlášení JEP potvrdilo, že vyšetřování bude pokračovat, a nyní se zaměří na provincie v zemi, které při vyšetřování dosud neměly prioritu.

Jacqueline Castañová, jejíž bratr byl unesen a zabit armádou v roce 2008, měla po čtvrtečním oznámení pocit, že spravedlnosti je blíže k výkonu. Zatímco mnoho obyčejných vojáků bylo posláno do vězení a desítky vyšších důstojníků byly propuštěny, oběti říkají, že ti, kdo rozkazy vydali, se ještě musí postavit spravedlnosti.

„Jsme vděční za zveřejnění výsledků vyšetřování Strany spravedlnosti a rozvoje, které ukazují rozsah mimosoudních poprav po určitou dobu [then-president] „Doufáme, že se pravda stále objevuje,“ řekl Castano, který v letech 2002 až 2008 vedl skupinu obětí Alvaro Uribe.

Movice, skupina obětí zločinů spáchaných kolumbijským státem, také uvítala zjištění JEP. „Vysoký počet těchto zločinů není překvapující,“ uvedla skupina ve svém prohlášení a dodala, že ukazuje „vnitřní politiku“ v armádě „bez jakékoli formy dohledu nebo trestu pro odpovědné osoby.“

READ  12. listopadu | Izrael zesílil sevření bojovníků Hamásu v Gaze uprostřed výzvy k příměří

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *