Kolín nad Rýnem remizoval 2:2 s Leverkusenem v německé lize

Kolín nad Rýnem, Německo (AFP) – Anthony Modesti skóroval dvakrát, aby zachránil Kolín nad Rýnem nedělní remízu 2:2 proti Bayeru Leverkusen v Bundeslize, a narušil naděje Leverkusenu, který už utrpěl vysokou porážku na mistrovském Bayernu Mnichov.

Dvě branky během několika minut od Patricka Schicka a Karima Bellarabyho zajistily Leverkusenu vedení před góly Modestyho pro Leverkusen.

Leverkusen je čtvrtý v německé fotbalové lize poté, co Freiburg porazil Leverkusen a skončil třetí sobotním vítězstvím 2:0 nad Wolfsburgem. Leverkusen minulý týden prohrál doma s Bayernem 5:1, přičemž každý z nich dvěma góly dostal Roberta Lewandowského a Serge Gnabryho, což je výsledek, který potvrdil status Bayernu jako favorita na zisk desátého titulu v řadě.

Český útočník Shaik skóroval v neděli už třetí zápas v lize v řadě, když poprvé trefil v 15. minutě z přihrávky Moussy Diabyho a Belarabi krátce nato rozdíl zdvojnásobil.

Půlhodinu před koncem zápasu ztratil Modesti svůj gól centrem do vzdálenějšího rohu a v 82. minutě při dlouhém vhazování vyrovnal.

Desetičlenný Stuttgart vstřelil vyrovnání v poslední minutě a zachránil tak remízu 1:1 s Unionem Berlín. Šestým gólem Taiyo Owonyeho v této sezóně se Al-Ittihad dostal do vedení, než Stuttgart Atkan Karazor vyloučil dva samostatné fauly a během 35 sekund zaknihoval.

Zdálo se, že Ittihad dokáže udržet své vedení, dokud střela 18letého náhradníka Waheeda Fegira v prodloužení nevynesla Stuttgartu bod. Al-Ittihad je pátý a Stuttgart je 13.

V den, kdy Wolfsburg po osmi zápasech bez výhry odvolal trenéra Marka van Bommela, tlak na trenéra Eintrachtu Frankfurt Olivera Glasnera vzrostl po prohře 2:0 s postupující Bochumi.

Branka Dannyho Bluma ve třetí minutě nasměrovala Bochum ke třetí výhře od návratu do nejvyšší soutěže a brankář Manuel Reimann zachraňoval penaltu pro útočníka Stuttgartu Goncalu Pacienciu, která byla udělena za míč na ruce. Bochum promarnila sérii gólových šancí a Daichi Kamada z Frankfurtu se trefil do sítě pozdě předtím, než Sebastian Poulter vstřelil druhý gól Bochumi v přestávce.

READ  SPORTOVNÍ PROGRAM: Richard Arnold bude u fotbalových rozhodnutí v United upozadit

Frankfurt je 15., o jedno místo za Bochumí, a vyhrál pouze jeden z devíti bundesligových zápasů od podpisu Glasnera z Wolfsburgu mimo sezónu. Jediným vítězstvím byla pozoruhodná výhra 2:1 nad Bayernem Mnichov. Frankfurt vede skupinu Evropské ligy.