Kmeny koronavirů z Kalifornie ve Velké Británii bojují o nadvládu

Ponurý koňský závod, který představuje pandemii USA COVID-19, byl omezen na konkurenci mezi dvěma tvrdohlavými kmeny koronavirů: Původní kalifornská varianta A Dovoz z Velké Británie.

Nové údaje vydané Centers for Disease Control and Prevention naznačují, že kalifornský kmen tvořil 13% všech testovaných vzorků koronaviru. Genetické sekvenování jako součást nového federálního programu Na konci února. Dalších 7% vzorků bylo kmenem ze Spojeného království

V obou verzích viru jsou vědci a zdravotníci na hraně, protože se šíří snadněji než jejich předchůdci a zdá se, že jsou méně zranitelní vůči některým lékům používaným k léčbě COVID-19. Kalifornský kmen také vykazoval známky rezistence k současné plodině vakcín COVID-19.

Studie ve skutečnosti zjistily, že je o 20% přenosnější než jiné varianty v širokém oběhu. Jeho zvýšená přenositelnost, schopnost zkrátit účinnost léčby a schopnost ovlivnit účinky vakcíny přiměly CDC tento týden vyhlásit místní kmen za „druh obav“.

Vědcům známý jako B.1.427 / B.1.429, explodoval v Kalifornii na podzim a na začátku zimy, kdy se stát potýkal s fatálním nárůstem prázdnin. Nyní převládá ve svém domovském státě a ve dvou ze svých sousedů. Od poloviny února byla zodpovědná 52% sekvenovaných vzorků pochází z Kalifornie, Data CDC ukazují, že 41% vzorků pochází z Nevady a 25% vzorků pochází z Arizony.

Ale britské plemeno mu dává šanci získat své peníze – s očekávaným dopadem, který se pohybuje od nejistých po velmi znepokojivé.

READ  Zabíjejí sopky dinosaury? Nový výzkum říká, že ne

V lednu vědci z CDC předpověděli, že britská varianta Stane se dominantní V USA do března. Epidemiolog Letní Galloway Hlavní autor této zprávy ve středu uvedl, že pravděpodobně tvoří 20% až 30% dnes sekvenovaných vzorků.

Galloway uvedl, že CDC nemá ekvivalentní odhad prevalence kalifornské varianty.

Údaje o genetické sekvenci ukazují, že britská varianta, známá jako B.1.1.7, dosahuje pokroku v celé zemi a vyústila v několik místních ohnisek. Jeho zdokumentovaná přítomnost vzrostla ze 76 případů ve 12 státech na začátku ledna na 4 686 případů ve všech 50 státech a v okrese Columbia do konce února.

Předpokládá se, že proměnná B.1.1.7 je až o 50% přenositelnější než jiné široce cirkulující varianty a studie zveřejněná tento týden v časopise Nature naznačuje, že O 61% větší pravděpodobnost, že způsobí vážné onemocnění Nebo smrt.

Možnost, že může Další vedení Mávat Infekce ve Spojených státech vedly k intenzivnímu úsilí o rozšíření očkování.

Zároveň však mnoho státních guvernérů uvolňuje omezení nošení masek, stravování v restauracích a účast na velkých shromážděních.

Nové výsledky CDC byly vyzvány Dr. Eric Topol, Ředitel translačního institutu pro výzkum v Scripps v La Jolla, aby oznámil, že kalifornská proměnná je „na cestě ven“.

Skutečnost, že Spojené království má vyšší míru variantního přenosu než kalifornské plemeno, znamená, že toto plemeno „bude B.1.1.7 rychle vytlačeno“. V soutěži o dominanci populace „šířete pravidla“.

Tobol uvedl, že dvě další proměnné – jednu identifikovanou v Jižní Africe (nazývanou B.1.351) a druhou v Brazílii (P.1) pravděpodobně postihne stejný osud „protože nemají zvýšenou kapacitu šíření jako B.1.1. 7. „

Galloway uvedl, že ani jihoafrická, ani brazilská alternativa si ve Spojených státech moc nezískala. Zatímco oba byly také klasifikovány jako „proměnné vzbuzující obavy“, ani jeden z nich od ledna netvořil více než 0,05% případů geneticky analyzovaných koronavirů v zemi.

READ  Šesté masové vymírání globální biologické rozmanitosti již probíhá

Avšak v Minnesotě, Michiganu a na Floridě způsobily náhlé výbuchy nových případů zahrnujících britskou alternativu nové výzvy pro úředníky veřejného zdraví, kteří se snaží ukončit epidemii masivními očkovacími kampaněmi. Tato ohniska naznačují, že odhady větší náchylnosti k přenosu viru B.1.1.7 nebyly nadhodnoceny.

V Ionii v Michiganu byla alternativa srdcem velkého ohniska v nápravném zařízení Bellamy Creek, kde bylo uvězněno 1600 vězňů.

9. února státní úředníci ohnisko uznali, protože se zdálo, že 80 vězňů bylo infikováno jediným zaměstnancem. Do středy, dokonce i poté, co zařízení přijalo rozsáhlý program testování, osobních ochranných prostředků a omezení pohybu, počet zraněných vzrostl na 425 vězňů a 26 zaměstnanců, uvedl Chris Goetz, mluvčí michiganského ministerstva oprav.

Všichni byli nakaženi britským typem, řekl Goetz.

V Minnesotě vypuknutí nemoci, která se objevila ve Velké Británii, zastavilo téměř všechny sporty mládeže v kraji Carver County a uvrhlo stát do krize, protože se znovuotevřela řadou aktivit.

9. ledna si stát všiml pěti případů v jihozápadním rohu. O něco více než dva měsíce později stát zjistil více než 250 případů ve více než dvou desítkách krajů v celém státě. Okres Carver zaznamenal od února do března celkový týdenní růst o 80% případů.

Kromě toho, že je nakažlivější, kmen byl také spojován s vyšší úmrtností, „zejména u starších osob a lidí se základními chorobami“. Dr .. Ruth Linfield Státní epidemiolog a lékařský ředitel na ministerstvu zdravotnictví v Minnesotě.

Zkušenosti z Minnesoty s variantou B.1.1.7 také vyvolaly obavy z její další vlastnosti: její zjevné schopnosti šíření a infikování dětí a mladých dospělých snadněji než u jiných plemen. V Minnesotě je třetina všech nových případů zaznamenána u lidí mladších 20 let.

Tento vzorec byl dokumentován vědci jinde, ale byla mu věnována menší pozornost.

READ  V Číně byl nalezen nový virus Lanjia

„To, co jsme viděli, opravdu zapadá do tohoto obrazu, jak jsi tak nakažlivá,“ řekl Linfield. Viděli jsme to mezi mladými sportovci a školami. A když jsme se podívali na týmy, měly opravdu vysokou rychlost útoku. “

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.