Kim nařídil Severní Koreji, aby provedla „radikální změnu“ v zemědělství uprostřed zpráv o nedostatku potravin

Kim nařídil Severní Koreji, aby provedla „radikální změnu“ v zemědělství uprostřed zpráv o nedostatku potravin

SOUL (Reuters) – Severokorejský vůdce Kim Čong-un vyzval vládní úředníky, aby provedli „zásadní posun“ v zemědělské produkci, informovala v úterý státní média v obavách ze zhoršení nedostatku potravin v zemi.

Kim řekl, že dosažení cílů produkce obilí v letošním roce je nejvyšší prioritou, a zdůraznil důležitost stabilizace zemědělské produkce během druhého dne sedmého rozšířeného zasedání 8. ústředního výboru Korejské strany pracujících v pondělí, podle oficiální KCNA. KCNA.

Zpráva neuvádí, jaká opatření Severní Korea podnikne, ale Kim řekl, že ke změnám by mělo dojít v příštích několika letech.

Kolektivní farmy podle vědců tvoří drtivou většinu zemědělství v Severní Koreji. Takové farmy obvykle hostí mnoho malých farmářů, kteří produkují plodiny s běžnou prací.

Kimovy komentáře přicházejí uprostřed zpráv o rostoucím nedostatku potravin v zemi, ačkoli Severní Korea popřela návrhy, že nemůže zajistit své vlastní občany.

Poslední aktualizace

Zobrazit 2 další příběhy

Začátkem tohoto měsíce jihokorejské ministerstvo pro sjednocení uvedlo, že potravinová situace na Severu se „zdá, že se zhoršila“.

Ministerstvo v té době uvedlo, že pro Severní Koreu je vzácné oznámit zvláštní setkání o zemědělské strategii, které bylo naplánováno na konec února.

Agentura ve svém projevu na pondělní schůzce uvedla, že Kim poukázal na „význam růstu zemědělských výrobních sil“ při zajišťování socialistické výstavby.

Severní Korea je pod přísnými mezinárodními sankcemi kvůli jejím programům jaderných zbraní a balistických raket a její ekonomiku dále napjatá přísná uzavření hranic, která zavedla, aby zastavila šíření koronaviru.

Úplný rozsah nedostatku potravin v Severní Koreji není jasný, ale v lednové zprávě projekt 38 ​​North Project se sídlem v USA uvedl, že nedostatek potravin je nejhorší od hladomorů, které zemi v 90. letech pustošily.

„Je pravděpodobné, že dostupnost potravin klesla pod minimální úroveň ve vztahu k lidským potřebám,“ uvádí zpráva.

READ  Italská pobřežní stráž zachraňuje rybářskou loď s více než 500 migranty na palubě

Zjistil, že snaha Severní Koreje o soběstačnost znamenala, že téměř všechno její obilí bylo produkováno v tuzemsku, ale to způsobilo, že země byla zranitelná, 38 North.

„Dosažení adekvátní zemědělské produkce na nepříznivé půdě Severní Koreje paradoxně vedlo k velké závislosti na dováženém zboží a způsobilo, že země je zranitelná vůči globálním otřesům, diplomatickým konfliktům a nepříznivým povětrnostním podmínkám,“ uvádí zpráva.

Dlouhodobé řešení problémů spočívá částečně ve vyřešení konfrontace ohledně jaderných zbraní a sankcí, ale vyžaduje také ekonomické reformy.

38 North uvedl, že zahájení domácích ekonomických reforem by uvolnilo výrobní omezení Severní Koreje a umožnilo by jí vyvážet průmyslové výrobky a obchodovatelné služby a vydělávat devizy a dovážet volně ložené obiloviny na komerčně udržitelném základě.

Hlášení Hyunsu Yim; Střih Sandra Mahler a Michael Berry

Naše standardy: Thomson Reuters Trust Principles.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *