Kim Clijstersová prohrává ve 3 setech v prvním kole v Indian Wells | buvolí sporty

Indian Wells, Kalifornie (AP) – Kim Clijstersová ve svém prvním kole ve čtvrtek na turnaji BNP Paribas Open prohrála ve třech setech.

Porazila ji 6-1, 2-6, 6-2 trojnásobnou hlavní mistryní České republiky ve čtyřhře Katerinou Senyakovou. Sinyakova se spojila se svou krajankou Barborou Krezhikovou a získala zlatou medaili ve čtyřhře na olympijských hrách v Tokiu.

Clijstersová, osmatřicetiletá síň slávy, prohrála minulý týden také v prvním kole na WTA Tour v Chicagu minulý týden. Čtyřnásobná hlavní šampionka a matka tří dětí se původně vrátila loni, ale její pokus byl zastaven operací kolena loni v říjnu a záchvatem COVID-19 v lednu.

READ  Lark Park získává svou vlastní korunu

Clijstersová udělala devět dvojchyeb proti Sinyakové, která v zápase proměnila šest ze svých devíti brejkbolů. Clijstersová získala divokou kartu v turnaji, který vyhrála v letech 2005 a 2003. V roce 2001 se umístila na druhém místě Sereny Williamsové.

Na straně mužů se v akci ATP a WTA objevilo pět Američanů.

Marcus Jeron Buch porazil Van de Zandscholpa 6-7 (9), 6-2, 6-4 a Maxime Crissy vzal Laszlo Derryho 6-7 (3), 6-1, 7-5. Tennys Sandgren porazil Thiaga Monteira 6: 4 6: 3 a MacKenzie McDonald porazil Jamese Duckwortha 6: 3 6: 3. Tommy Ball porazil 40letého Feliciana Lopeze 6-3, 7-6 (3).

Veterán Sam Querrey prohrál s Danielem Altmaierem 6-2 6-4.