Kevin Ware Jr. a jeho zranění je všude

Ve sportu existuje jen málo záruk, ale jedna jistota, pokud jde o Kevina Weira Jr. Kamkoli ho zavede basketbalový zápas – obchod s koblihami na finském venkově, tělocvična v Řecku nebo stadion v České republice – někdo se o zranění postará.

Během zápasu NCAA Men’s Championship 2013 proti Dukovi Weir, strážce, který hraje za Louisville, skočil, aby zablokoval střelu. Nešikovně dopadl a nohu měl zlomenou tak, že mu kost roztrhla kůži. Televizním divákům unikli z dohledu, ale šok ve tvářích jejich kolegů Wareerů byl dostatečně znepokojivý.

Ware byl okamžitě přirovnáván k Joe Thesmanovi, quarterbackovi NFL, který utrpěl podobnou zlomeninu nohy před publikem národní televize. Thysman později podpořil Ware, stejně jako basketbalové hvězdy Kobe Bryant, LeBron James, Kevin Durant a Carmelo Anthony.

Weirovo zranění bylo vyléčeno, ale vzpomínka přetrvala, ani ne tak pro něj, ale pro ty, kteří viděli, co se stalo. To je důvod, proč Ware není nejlépe známý pro své fyzické nadání – hrál profesionální basketbal po celém světě – ale místo toho na zlomek sekundy před téměř deseti lety, když ho jeho tělo zklamalo.

Je odhodlaný nenechat se definovat okamžikem, i když si ostatní myslí, že je.

„Byla to jedna z těch situací,“ řekl. „Prostě jsem si zvykl.“

Poté, co se zotavil, se Ware přestěhoval do státu Georgia, aby strávil své poslední dva roky na vysoké škole, kde hrál „basketbal v pohodě“ pro realitu. „Měl jsem pocit, že nebudu mít šanci dostat se do NBA, tak jsem doslova řekl: ‚Jedu do zahraničí‘,“ řekl.

Ware dostal první nabídku, která mu přišla v roce 2016: šanci hrát s Kawajoki Karu ve finské basketbalové první divizi. „Jsem původem z New Yorku, takže jsem zvyklý na zimu a sníh,“ řekl Ware. Nejtěžší bylo zvyknout si na život v obci se zhruba 13 000 obyvateli.

READ  Ashleigh Bartyová postupuje do třetího kola Australian Open

„Bylo to tak malé, že jsme mohli jezdit na kole z našich apartmánů do posilovny a měli jsme jeden obchod s koblihami a další restauraci, možná… velmi rozdílný. Psychicky jsem na to nebyl připravený.“

Ware si teď uvědomil, že se do věcí mohl vrhnout, věděl, že jakmile začne, musí se hýbat. Další byl Basket Brno v České republice, poté tým v Larisse v Řecku, poté London Lightning v Ontariu a pak zpět do Finska, kde strávit čas s týmem v Ossikaupunki (15 000 obyvatel).

V těch prvních letech, řekl, vydělával „možná 5 procent toho, co by byla smlouva v NBA“. Byl to potulný profík, ale pořád profík.

Později se bude hrát po celé mapě světa. Ačkoli následující nebylo nikdy potvrzeno, jedno téma bylo konzistentní: „Kvůli zranění vždy všichni věděli, kdo jsem,“ řekl.

Nebylo to všechno špatné. Ware věří, že cestovatelský život ho učinil silnějším a otevřenějším. Zpočátku se vyhněte mluvení o přestávce. jednou napsal Pozornost, které se jeho zranění dostalo, ho přimělo vyhýbat se lidem, zejména na vysoké škole. Nyní, poté, co se o tom zmínilo tolik lidí – a v tolika zemích – se naučil reagovat s humorem. Něco jako: „Je mi líto, že jsi to musel vidět.“

Pobyt v zahraničí s sebou přinesl i životní lekce. Ware řekl, že v některých zemích má potíže dostat zaplaceno, což ho naučilo soustředit se na chladné, tvrdé výkony spíše než na příslib vyšších lig a potenciálního vystavení.

Během pobytu v Británii prošel pandemií koronaviru. Stejně jako jordánský národní tým v Dubaji. A krátké působení v Bagdádu mu umožnilo uvědomit si, že způsob života tam není špatný – i když ekonomika jeho dohody ve skutečnosti je.

Poté, co jednoho dne skončil v tělocvičně, zamířil si zahrát mini basketbal, ale po koupeli nepříjemně upadl. Tentokrát se žádné národní publikum nedívalo na jeho zranění, ale Weir se stále musel potýkat s frustrující diagnózou: zlomené koleno. Potřeboval operaci.

V současné době se zotavuje z této operace a doufá, že se k soudu vrátí začátkem příštího roku. Smířil se s tím, že někteří lidé ho budou vždy znát a budou ho litovat ještě trochu víc, za to, co se mu stalo 21. března 2013. Myslí si však, že jim chybí ta nejlepší část příběhu.

„Někteří lidé si opravdu myslí, že jsem zemřel poté, co jsem si zranil nohu,“ řekl Ware (29). „Kdybych jim měl shrnout, co jsem dělal na národní úrovni v této zemi, v té zemi, byli by jako: ‚Wow, měl jsem opravdu dobrý běh. „

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *