Keňa a Česká republika se zaměřují na oblast zdravotnictví a zlepšují bilaterální vztahy

Ministerstvo zdravotnictví, Keňa
Stáhněte si logo

Keňa a Česká republika se zavázaly zlepšit bilaterální vztahy ve snaze zlepšit výsledky v oblasti zdraví v obou zemích.

Setkání tajemníka ministerstva zdravotnictví Mutahi Kokweho a českého velvyslance Martina Klebetka rozhodlo o urychlení podpisu Memoranda o porozumění o zdravotní spolupráci.

Podle Health CS tato spolupráce zahrnuje transfer zaměstnanců, rozvoj dovedností a lékařskou specializovanou školení.

„Naším zájmem o školení je zejména specializovaná školení pro chirurgy a různé odbornosti související s onkologií. Takže jsme velmi rádi, že tyto diskuse pokročíme, abychom to uvedli do reality, “řekl Health CS.

Řekl, že země ocenila přínosy výměnných programů výměny příslušných zdravotnických pracovníků v různých kontextech s povzbudivými výsledky, jako je současná dohoda mezi Keňou a Kubou.

„Myšlenka plánu výměny je pro nás velmi vítána. Tato myšlenka pro mě funguje nejlépe, aby vaši lékaři mohli vyjadřovat tropickou medicínu kvůli geografickým rozdílům, “řekl Health CS. „V oblasti vybavení nás zajímá ekvivalentní a špičková technologie dostupná v té době v původní zemi. Zařízení mi předat nechceme. Coque dodal.

CS uvedla, že Keňa bude respektovat české pozvání k účasti na mezinárodní konferenci, kterou příští měsíc svolá deset afrických zemí v rámci dalšího posilování bilaterálních vztahů.

Velvyslanec Klebetko říká, že je připraven podělit se o své zkušenosti s Keňou a poskytnout technickou a finanční pomoc k posílení probíhajících reforem v tomto sektoru. Česká republika se snaží obnovit svůj lékařský humanitární program v Keni se zaměřením na poskytování lékařské péče a pomoci zranitelným jedincům v zemích postižených imigrací nebo velkým počtem uprchlíků.

Distribuováno APO Group jménem Ministerstva zdravotnictví Keni.

Tuto tiskovou zprávu zveřejnilo APO. Obsah není sledován redakčním týmem African Business a obsah nebyl ověřen ani ověřen našimi redakčními radami, čtenáři zdrojů nebo ověřovateli. Za obsah tohoto oznámení odpovídá výhradně Poskytovatel.

READ  Guvernér říká, že česká centrální banka bude v případě potřeby nadále intervenovat

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.