Když použijete banánovou slupku jako přísadu, stane se něco úžasného: ScienceAlert

Pokaždé, když oloupete banán a zbavíte se jeho slupky, zbavíte se výživné a lahodné svačiny.

nedávné studie ukázal jsemPokud se banánové slupky uvaří, usuší a rozemele na mouku, lze z nich vyrobit pečivo, které chutná stejně dobře, ne-li lépe, než produkty na bázi pšenice.

Pokud nejste věrnými čtenáři blogů o veganském vaření nebo fanouškem Nigelly Lawsonové, pravděpodobně vás nikdy nenapadlo o vaření s banánovými slupkami. Je ale nejen zcela bezpečný, ale také vědci prokázali, že je pro vás opravdu prospěšný.

Když byly jejich testovací produkty testovány na chuť, spotřebitelé uvedli, že byli stejně spokojeni s příchutěmi jako se sušenkami bez cukru.

Dostanete dokonce štědrou dávku minerálů a živin bojujících proti rakovině. Cukrové sušenky vyrobené ve studii, obohacené například o banánové slupky, měly více vlákniny, hořčíku, draslíku a antioxidačních sloučenin.

Na druhou stranu, přidání příliš velkého množství mouky z banánových slupek vedlo k poměrně tuhým hnědým koláčům, pravděpodobně kvůli veškeré vláknině navíc. Ale když byly dávky mouky vyrobeny se 7,5 procenty banánové slupky, struktura sušenek dosáhla přitažlivější rovnováhy.

Bonusem bylo, že zboží vydrželo na obalu tři měsíce při pokojové teplotě.

Zatímco studie sledovala pouze důsledky přidání banánových slupek do pečených sušenek, výsledky naznačují, že použití mouky z banánových slupek v chlebu, koláčích a těstovinách může být také něco, co je třeba zvážit.

Loni například a studie Na dortu z banánové slupky jsem zjistil, že žlutá slupka ovoce poskytuje přirozenou výživnou barvu pečeného produktu a také nutriční podporu.

Mezitím studie z roku 2016 zjistila, že tato substituce až 10 procent Použití pšeničné mouky s moukou z banánových slupek může obohatit upečený chléb o vysoký obsah bílkovin, sacharidů a tuků.

Nemáš rád chleba? Nigella Lawsonová ano Do kari se používají banánové slupkyV poslední době se veganští blogeři ohánějí myšlenkou špeku s banánovou slupkou a loupaným „vepřovým“.

READ  Fauci „nepřesvědčený“ COVID-19 se vyvíjel přirozeně

Konzumace kůry tohoto ovoce není jen zdravou variantou, může pomoci snížit plýtvání potravinami. Asi 40 procent hmotnosti banánu je v jeho slupce a z velké části se tato slupka nabitá živinami vyhodí.

Banánové slupky jsou samozřejmě k ničemu, když jsou syrové. Ale pokud jsou správně připraveny, mohou skutečně chutnat zatraceně dobře. Mohou také prodloužit trvanlivost některých produktů, protože lignany mají antioxidační a antimikrobiální vlastnosti.

Totéž platí pro slupky jiného ovoce, jako je také slupka manga Bylo zjištěno, že zvyšuje antioxidační vlastnosti koláče a zlepšuje jeho chuť.

Takže až budete příště sundávat banán zevnitř, zvažte, zda si slupku ponechat. Vaše břicho vám možná poděkuje později.

Studie byla zveřejněna v ACS Food Science and Technology.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.