Kdykoli dostal kontejnerovou loď, která uzavřela vyplutí Suezského průplavu poté, co majitel zaplatil odškodné

KÁHIRA – Kontejnerová loď, která na začátku letošního roku odstavila Suezský průplav, vyplula ve středu poté, co její majitelé dosáhli dohody o odškodnění v hodnotě několika milionů dolarů s egyptskými úřady za její propuštění a ukončila tak měsíční ságu o důležité globální obchodní cestě .

Úřad Suezského průplavu a zástupci vlastníků společnosti Ever Given Company podepsali dohodu ve svém sídle v Ismailii ve středu za úsvitu.

SCA neposkytl podrobnosti dohody, která umožňovala lodi opustit kanál. Její prezident Usáma Rabie uvedl, že jednání skončila „spravedlivým řešením“ pro obě strany. Dodal, že úřad již získal velkou část částky náhrady škody, zbytek bude vyplacen později v tomto měsíci.

Na znamení toho, jak proces zakotvení lodi a případné zabavení egyptskými úřady přitáhlo pozornost světa, uspořádal Úřad pro cenné papíry a komodity (SCA) slavnostní ceremoniál u příležitosti vyplutí lodi z přístavu Ismailia, kterého se zúčastnili zahraniční diplomaté a vysílal živě na Egyptská televize.

loď Suezský průplav byl asi týden uzavřen V březnu před vyloučením ze svých bank. Úřad pro cenné papíry a komodity požadoval zaplacení nákladů na výpomoc, škody na kanálech a ztrátu příjmů. Egyptský soud, který nařídil konfiskaci lodi poté, co úřady původně požadovaly náhradu škody ve výši přibližně 900 milionů dolarů, v úterý povolil její propuštění.

READ  Kyjev: Íránští poradci zabili s ruskou pomocí na Krymu na Ukrajině

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *