Kdo přeskočí dvě písmena abecedy v pojmenování varianty Omicron

Vzhled Omikronová varianta pro COVID-19 To znepokojilo mezinárodní odborníky na zdraví, turbulentní finanční trhy a zmatek na internetu ohledně toho, jak vybrat nové jméno.

Zdá se, že Světová zdravotnická organizace přeskočila dvě písmena v řecké abecedě, když v pátek oznámila název nejnovější varianty koronaviru, Poprvé identifikován v Jižní Africe.

Nu a Xi jsou podle údajů na jejich webových stránkách další dvě písmena v řecké abecedě, která ještě nebyla ve variantě použita.

Přestože Světová zdravotnická organizace toto rozhodnutí okamžitě nevysvětlila, internetoví experti a politici spekulovali, že skupina Nu přeskočila, aby nedošlo k záměně se slovem „nový“ a vzdala se Xi kvůli jeho písemné podobnosti se jménem čínského vůdce Si Ťin-pchinga.

Senátor Ted Cruz (R-Tex) retweetoval redaktora Telegraphu, který citoval zdroj WHO, který uvedl, že Si Ťin-pching byl přeskočen, „aby se vyhnul stigmatizaci regionu“.

„Pokud se WHO bojí Komunistické strany Číny, jak jí lze věřit, že ji zavolá, až se příště pokusí zakrýt katastrofickou globální pandemii?“ odstřelovací plavba v hotovosti role země při vypuknutí epidemie.

Senátor Ted Cruz kritizoval Světovou zdravotnickou organizaci za vynechání Xi, aby se vyhnula spojování nové verze COVID-19 s čínským vůdcem Si Ťin-pchingem.
Fotografie: Dennis Balibos/Reuters

Sloupkař z Wall Street Journal Ben Zimmer měl jiný názor.

„Sláva WHO za to, že přeskočila potenciálně matoucí jména Nu a Xi a přešla rovnou k Omicron,“ napsal.

Jiní vtipkovali o jasné volbě poté, co mnoho médií předčasně začalo nazývat variantu Omicron „Nu“.

„Jako nadšenec řeči mě mrzí, že Nou a Chi neměli své chvíle.“ Tweetujte jednoho uživatele. „Chápu to, ale pořád je to problém.“

Přehled sídla Světové zdravotnické organizace v Ženevě, Švýcarsko, 1. února 2016. Nezávislí experti WHO v pondělí začali diskutovat o tom, zda vyhlásit celosvětový stav nouze kvůli viru Zika, který je spojován s tisíci vrozených vad v Brazílii.
Světová zdravotnická organizace již pojmenovala několik variant COVID-19 s Alfa, Beta, Gamma a Delta.
Fotografie: Dennis Balibos/Reuters

„Ne, promiň, že novému kmeni COVID neříkáme ‚varianta‘, že?“ Řekl další. „Odmítám, aby moje Vánoce byly zrušeny něčím společným se seznamem skladeb, který obsahuje Limp Bizkit.“

READ  Sarah Duterte: Dcera filipínského prezidenta Rodriga Duterteho bude kandidovat na viceprezidentku

Světová zdravotnická organizace používá k popisu variant řecká písmena jako Alpha, Beta a Delta, Říká to na svém webu Bylo by snazší a praktičtější, aby o něm diskutovalo nevědecké publikum. Omicron je pátou variantou označenou jako varianta vzbuzující obavy Světovou zdravotnickou organizací, která také dala označení Alpha, Beta, Gamma a Delta.

Mluvčí WHO v pátek neodpověděl na žádost The Post o komentář.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *