Kde se natáčelo Kolo času? Skutečná místa natáčení pro televizní show

The Wheel of Time od Amazon Prime je fantasy série, která sleduje Moiraine, členku mocné skupiny kouzelníků, jak se vydává na cestu kolem světa. Přesvědčena, že jeden z jejích společníků je reinkarnací bájného „draka“, doufá, že se dozví o mocné bytosti, která prorokovala, že bude držet osud světa v jejich rukou. Na motivy stejnojmenné série románů Roberta Jordana kombinuje složitou zápletku se skvělými vizuálními prvky, které byste od epické fantasy série očekávali.

Představení nabízí mnoho malebných kulis od kouzelných zemí po pusté pláně a od velkolepých hradů po starobylé vesnice. Odkud tedy show čerpá své okouzlující vizuální prvky? Zde jsou všechna místa natáčení použitá k oživení Kola času.

Místo natáčení Wheel of Time

Kolo času se odehrává ve starověké zemi a natáčení probíhá převážně v České republice. Produkční štáb využívá také několik lokalit v sousedním Chorvatsku a Slovinsku. K natáčení některých scén se zřejmě využívá i ostrov Tenerife, který je součástí španělských Kanárských ostrovů, a existují nepotvrzené zprávy, že na místě jelení mršiny bude ve druhé sezóně stát Maroko.

Natáčení první sezóny prý začalo 16. září 2019, ale bylo přerušeno kvůli pandemii COVID-19 v březnu 2020. Práce pak byly obnoveny v dubnu 2021 a skončily v květnu 2021. Od 19. července 2021, Lens na 2. sezóně fantasy série začala. Říká se, že poběží do února 2022. Nyní se pojďme podívat na konkrétní místa natáčení programu.

Praha, Česká republika

Pořad se vyrábí v Praze v České republice a rozsáhlé natáčení probíhá na místě i ve studiu. Rozsah produkce hrané show byl tak obrovský, že v Praze v Letanech vzniklo speciální studio Jordan Studios (podle autora příruček). Vzhledem k tomu, že natáčení show je zahaleno tajemstvím, studio, které je postaveno uvnitř továrny na nákladní vozy o rozloze 32 000 metrů čtverečních, pomáhá udržet produkci v tajnosti.

Používá se také více vnějších umístění čoček. Jedním z takových míst je lom, asi 20 mil za Prahou, kde bylo postaveno propracované falešné město (nazývané Dvě řeky), které bylo následně vypáleno, aby bylo možné natočit několik scén. S uváděným rozpočtem přes 10 milionů dolarů na epizodu je produkce detailním a komplexním tématem zahrnujícím stovky (a někdy i tisíce) členů herců a štábu.

READ  Vítězové aukce Eurovision Song Contest získají trofej pro ukrajinskou armádu

Další místa v ČR

Dolský mlýn je atraktivní a malebná zřícenina na soutoku Kamenice a Jetřichovické Bělé v údolí říčky Kamenice. Starožitná stavba stojí v kempu Perrin a Egwene a nachází se necelý kilometr od obce Kamenická Stráň v Národním parku České Švýcarsko na severozápadě České republiky.

Inscenace zřejmě využívá i Horní vodní bránu Terezína v regionu Litomets na severu České republiky. Nedaleký zámek Ploskovice v Ploskovicích 1 v obci Ploskovice také stojí jako majestátní kulisa v několika scénách představení.

Dubrovník, Chorvatsko

Produkční štáb také tráví čas natáčením v chorvatském městě Dubrovník, známém svými starými čtvrtěmi. Dobře zachovalé budovy ve starém městě Dubrovníku nejsou na stříbrném plátně žádnou neznámou a mnohokrát stály jako kulisy, nejslavnější v epické fantasy sérii „Hra o trůny“.

Bovik, Slovinsko

Horské městečko Bovec na severozápadě Slovinska také hostí produkční štáb a nádherné scenérie tvoří skvělou kulisu show. Dostat vybavení na některá místa střelby je prý docela problém, protože předměty se přepravují na čtyřkolkách (a ručně!), protože terén znemožňuje kamionům dojet na místa. Natáčení probíhá také v sousední obci Soča a jejím okolí.

Zajímavé je, že umístění je provedeno s ohledem na vizuální efekty, které budou přidány v postprodukci. Velká část průzkumu lokací a dokonce i plánování natáčení se tedy provádí po konzultaci s oddělením vizuálních efektů. Stejně jako u většiny ostatních fantasy adaptací na plátně je CGI široce používáno, aby dodalo fantazii svým výrazným epickým vizuálům.

Přečtěte si více: Nejlepší fantasy filmy všech dob

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.