Kde koupit Panettone – The New York Times

Kde koupit Panettone – The New York Times

Těžko říct, jestli máte chuť na skvělý panettone, dokud to nerozseknete. (A pokud si myslíte, že něco jako skvělý panettone neexistuje, čtěte dále.)

Uvnitř má vynikající panettone krémově žlutou střídku, voní po citrusech a je dostatečně bohatá, aby vaše prsty zůstaly lehce máslové, když si kousnete. Zde jsou způsoby, jak zlepšit své šance na nalezení dobrého.

Některé velké pekárny ve Spojených státech vyrábějí tradiční panettone každý rok o Vánocích, ačkoli množství jsou omezená: Cosita v Saint Paul, Minnesota, Emporio Rowley v Larkspur, Kalifornie, Citypany A Pekárna Sullivan Street v New Yorku a chléb a sůl V Jersey City, NJ San Francisco Bakery od Roye Vyrábí panettone po celý rok.

Kromě toho platí pravidlo pro nákup panettone stejné jako u většiny balených potravin: čím méně přísad, tím lépe.

Podle italských zákonů musí klasický panettone s označením „Made in Italy“ obsahovat mouku, cukr, vejce (a žloutky navíc) a vysoké procento másla a kandované citrusy. Je ale povoleno obsahovat i přísady jako kakaové máslo, mléko, sladový sirup, „přírodní aromata“, některé emulgátory, stabilizátory a konzervanty. Čím méně z nich, tím lepší panettone pravděpodobně bude.

Pro panettone dovezené z Itálie jsou dobré online zdroje zlatobřichaA italština A Gustiamo; Amazon také nabízí mnoho možností.

Panettone vyrobený jinde, jako Bauducco z Brazílie nebo D’Onofrio z Peru (s kandovanou papája), nepodléhá italským zákonům. Čokoládový panettone je také (lahodný) zdarma pro všechny.

Panettone lze nakrájet jako dort nebo nakrájet na polovinu shora dolů a poté na rovnoměrné plátky. I bez konzervačních látek zůstane přirozeně fermentovaný panettone dobře svinutý po celý měsíc. Plátky bannetonu lze zabalit a zmrazit. a zatuchlý panettone dělá chlebový nákyp a francouzský toast.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *