KC Global Media prodává Animax Korea, kanál Linear Kids, společnosti Aniplus

KC Global Media prodává Animax Korea, kanál Linear Kids, společnosti Aniplus

KC Global Media, přední multiregionální operátor lineárních televizních kanálů v Asii, prodal Animax Korea společnosti Aniplus, asijské nadnárodní televizní stanici a distributorovi anime se sídlem v Singapuru a Jižní Koreji.

Společnosti uvedly, že dohoda „má za cíl pozvednout nabídku Animax Korea se zaměřením na horizontální integraci jejího obsahu napříč platformou Aniplus a dosahem“.

Více od Variety

Dohoda byla dohodnuta v dubnu, ale podléhá schválení regulačními orgány. získané nyní.

Podmínky obchodu nebyly zveřejněny. Ale zdroje blízké obchodu naznačují, že byla oceněna na 46 miliard korejských wonů (35,5 milionu dolarů).

Kanál byl spuštěn v roce 2006 a staví se jako přední dětský zábavní kanál v zemi. Přináší prémiové animace z Japonska, korejských poskytovatelů licencí az celého světa. To zahrnuje místní herní obsah pro děti s právy na placenou televizi, simulcasty nejnovějšího japonského anime s exkluzivními právy na placenou televizi a právy na video na vyžádání.

Kanál nabízí 4 až 5 nových titulů měsíčně pro děti a 6 až 10 nových anime titulů každé tři měsíce se zaměřením na diváky od 15 let a je k dispozici v japonštině a korejštině.

Animax Korea byla dříve společně provozována společnostmi Sony Pictures Television International a KT Skylife a začínala jako kanál, který byl exkluzivní pro Skylife, ale rozšířil svou stopu, když KT spustila svou službu IPTV Olleh.

KC International Získal Animax Korea v roce 2020 jako součást balíčku lineárních kanálů prodávaného společností Sony který také zahrnoval kanály pod značkou AXN v regionu a korejský zábavní kanál Sony One.
V čele KC Global stojí bývalí vedoucí představitelé Sony Television Andy Kaplan a George Chien, kteří zastávají názor, že i v éře vysílání existuje v lineárních kanálech trvalý život, pokud jsou správně řízeny.

Disney nedávno oznámil Koncem tohoto roku bude uzavřena hrstka zbývajících lineárních kanálů V jihovýchodní Asii, Hong Kongu, Tchaj-wanu a Koreji.

READ  Česká republika je jednou z největších hvězd karlovarských festivalových trailerů

„Uzavření této smlouvy s vhodným partnerem, jako je Aniplus, pozdvihne značku Animax Korea k dalšímu vylepšení a růstu kanálu napříč jejich platformou,“ řekl Shin, spoluzakladatel, prezident a generální ředitel KC Global Media. Jižní Korea je pro KC Global Media důležitým trhem a naši přítomnost zde budeme i nadále posilovat. Naše regionální distribuce korejského obsahu byla a bude i nadále důležitou prioritou, protože těžíme z našich silných vztahů s jihokorejskými studii, talenty a vysílateli.“

Očekává se, že výtěžek z prodeje bude směrován na mix produkce obsahu pro další kanály KC Global a potenciální akvizice.

Nejlepší sestava

Popsat Newsletter je různorodý. Pro nejnovější zprávy nás sledujte FacebookA CvrlikáníA Instagram.

Klikněte sem a přečtěte si celý článek.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *