Kayla Miracle vyhrála první americkou wrestlingovou medaili

Kayla Miracle vyhrála první americkou wrestlingovou medaili

Španělsko Carlos Alcaraz Vyhrál US Open a stal se v 19 letech nejmladším mužem, který od té doby vyhrál velký turnaj Rafael NadalJeho první titul na French Open 2005 a nejmladší hráč, který se vyšplhal na číslo jedna v historii ATP.

Alcaraz, fenomén posledních několika let, přinesl norštinu Casper Road 6-4, 2-6, 7-6 (1), 6-3 v nedělním bezprecedentním finále. Bylo to poprvé, kdy se dva muži střetli o svůj první velký titul a poprvé se dostali na první místo.

„Je to něco, o čem jsem od dětství snil, být světovou jedničkou, být grandslamovým šampionem,“ řekl Alcaraz v rozhovoru na kurtu. „Teď je těžké mluvit, všechny ty pocity.“

Alcaraz popřel, že by se Rudd stal prvním norským hráčem, který vyhrál hlavní titul ve dvouhře. Rudd předtím prohrál letošní finále French Open s Nadalem.

Alkaraz je prvním teenagerem na světě, který nahradil Australana Leighton Hewitt Jako nejmladší číslo 1 od začátku klasifikace ATP v roce 1973.

Toto finále bylo nejmladším společným věkem od doby, kdy Hewitt vyhrál Wimbledon v roce 2002 David Nalbandian.

Alkaraz to vyhrál tvrdě. Stal se třetím mužem, který vyhrál rovné pětisetové zápasy ve velké sérii titulů, a překonal rekord v počtu nejvíce času na kurtu pro kteréhokoli hráče v jedné disciplíně od roku 1999, kdy začal vést rekordy.

Byl nakonec unavený?

Řekl „trochu“. „Není čas na únavu v posledním kole grandslamu.“

Alcaraz odehrál 23 hodin a 39 minut v sedmi zápasech, včetně pěti setů výher Marin ČiličA Yannick Sener A Francis Tiafoe Ve čtvrtém kole přes semifinále.

„Je to hráč z pekla,“ řekl Tiafoe o Alcarazu po pátečním zápase. „Bude to problém ještě hodně dlouho.“

Mnozí očekávali, že Alcaraz dosáhne vrcholu roky.

READ  Rozpis Cristiano Ronaldo 2022: Kdy a jak sledovat zápasy Man United a Portugalska

Juan Carlos FerreroOn, poslední španělský hráč kromě Nadala, který vyhrál velký turnaj, začal trénovat Alcaraz ve věku 15 let.

„Bylo to jako špagety, velmi hubené,“ řekl Ferrero s úsměvem. „Museli jsme pracovat.“

V únoru 2020 vyhrál Alcaraz svůj první zápas v losování ATP ve věku 16 let (3 hodiny ráno v Riu) a stal se tak nejmladším hráčem v top 50 za posledních 17 let.

Od začátku roku 2021 skákal na 141. místě světového žebříčku a byl pátým náhradníkem ve dvouhře mužů za španělský olympijský tým v Tokiu. Letos vyhrál turnaje v Riu, Miami, Barceloně, Madridu a New Yorku.

Alcaraz řekl: „Vzhledem k tomu, že jsem 3. dubna vyhrál Miami, myslel jsem si, že bych mohl získat hlavní šampionát ve svých rukou. Ale před Miami jsem si myslel, že musím ještě dospět.“

Ferrero v neděli pozdě večer řekl, že Alcaraz „hraje 60 % své hry“.

„Právě teď si ten okamžik užívám,“ řekl. „Užívám si mít trofej v ruce. Ale samozřejmě mám hlad po dalších. Chci být na vrcholu několik týdnů. Doufám, že po mnoho let.“

OlympicTalk běží Apple News. Preferovali jsme!

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *