Katie Poulter: Tenisová hvězda postoupila do třetího kola Wimbledonu

Poulterová ohromila centrkurt, když porazila Karolínu Plíškovou a dostala se do třetího kola Wimbledonu

Britka Katie Poulter zaznamenala největší vítězství své kariéry, když se ve druhém kole Wimbledonu střetla s Češkou Karolínou Plíškovou a finalistku z roku 2021 vyřadila ve třech setech.

Poulter prohrál první set 6-3, ale ve druhém setu se vrátil silnější, aby dovedl finalistu z roku 2021 do tiebreaku.

Účast V newsletteru „Sportovní svět“

Po výhře 7:4 v tiebreaku Poulter nabudil publikum, když přišel třetí set a centrkurt začal střílet.

Poulterová, plná adrenalinu, napájená rozkošným davem kolem hřiště, dokázala porazit podání Plíškové a postoupila v setu 5:4 a 25letá Britka zjistila, že zápas pracuje.

Když jí všichni fandili, včetně jejího milovaného dědečka, Poulter udělal to, co si mnozí mysleli, že je nepředstavitelné.

Vypadla ze sedmého místa světa, obsadila šesté místo na šampionátu a v roce 2021 se stala finalistkou a dosáhla svého vůbec prvního třetího kola na grandslamu.

Tento rok byl pro mladou britskou hvězdu zvláštním rokem poté, co se dostala do čtvrtfinále Birmingham Classic, kde porazila Caroline Garciaovou, a také se dostala do poslední šestnáctky na Eastbourne International.

Poulter slaví bod proti Plíškové

Poulter nyní hraje Harmony Tan ve třetím kole turnaje

Zde je vše, co potřebujete vědět o Britech…

Kdo je Katie Poulter?

Katie Poulter je 25letá britská tenistka z Woodhouse Eaves v Leicestershire.

Kromě hraní tenisu byla Poulter vášnivou pianistkou, než její tenisová kariéra eskalovala, a také se zajímá o módu – v roce 2018 se objevila ve Vogue.

V současné době je ve vztahu s australským tenistou Alexem de Minaurem.

Role Brita Jacka Drapera se představí dnes, ve čtvrtek 30. června 2022 v 17:00 GMT

Hlavní body kariéry

Poulter vstoupil do tenisu ve věku pěti let a o tři roky později reprezentoval Velkou Británii.

V lednu 2014 se Poulter dostala do finále Australian Open pro dívčí mistrovství ve čtyřhře s Ivanou Jorovic.

O čtyři měsíce později vyhrála svůj první singlový titul nad Edenem Silvou a také vyhrála titul ve čtyřhře po boku Nina Stojanoviče ve stejném podniku.

Rok 2018 byl pravděpodobně její nejúspěšnější rok v tenise, protože v dubnu vyhrála svůj první titul ve dvouhře za 25 000 dolarů, než vyhrála druhý v turnaji za 60 000 dolarů v japonské Fukuoce.

Po obdržení divokých karet pro Nottingham Open a $100,000 travnatý turnaj v Southsea dostala Poulter divokou kartu v hlavním tahu ve Wimbledonu a vyhrála svůj zápas v prvním kole proti Veronice Sebidi Roigové.

Po závodech v Petrohradském poháru žen, Mexico Open a Miami Open zakončila Poulter rok na 100. místě.

Katie Poulter 2022

Po účasti v několika ITF soutěžících na začátku roku se Poulter dostal do osmifinále na Lyon Open, prvním kole Indian Wells Masters; Osmifinále v Nottinghamu před prohrou se Simonou Halepovou ve čtvrtfinále Birmingham Classic.

Halepová byla druhou hráčkou v hodnocení Birmingham Classic, ale Poulter porazil 55 (a bývalá 4. hráčka WTA) Caroline Garciaovou na cestě do čtvrtfinálového zápasu.

Na Eastbourne International Poulter porazil Karolínu Plíškovou, aktuálně sedmou na světě, a dostal se do osmifinále.

Poulter doufá, že tento počin dokončí ještě jednou, když se oba střetnou ve druhém kole Wimbledonu.

Jaký žebříček WTA je Katie Poulter?

Kolik si Katie Poulter vydělá?

Celková výhra pro Wimbledon byla stanovena na přibližně 40 milionů liber, aby vítěz vyhrál 2 miliony liber.

Nyní, když je Poulter ve třetím kole turnaje, může jít domů s £120,000, pokud neporazí Harmony Tan v Satordě.

Vítězové čtvrtého kola však vydělávají 190 000 liber; Čtvrtfinalisté vyhrávají 310 000 liber; Semifinalisté mohou získat 535 000 GBP, zatímco finalista obdrží 1,05 milionu GBP.

Kdy bude Katie Poulter hrát ve Wimbledonu?

Po Poulterově působivé výhře nad Plíškovou dříve ve čtvrtek 30. června 2022 bude nyní Poulter hrát za Harmony Tan v sobotu 2. července 2022.

Tan porazil v úvodním kole turnaje 23násobnou grandslamovou vítězku Serenu Williamsovou.

Zápas bude možné sledovat na BBC One nebo BBC iPlayer.

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."