Katie Lou Samuelson, Kara Ecker měla pozitivní test na COVID-19

Katie Lou Samuelson vypadla z basketbalu 3 na 3 na olympijských hrách poté, co uzavřela smlouvu s COVID-19 během tréninku v Las Vegas.

„Nebudu moci jet soutěžit v Tokiu,“ uvedl Samuelson ve svém prohlášení. “Soutěž na olympijských hrách byl mým snem od doby, kdy jsem byla malá, a doufám, že se jednoho dne můžu vrátit, abych si ten sen splnila. Jsem tak smutná, že jsem podstoupila úplné očkování a přijala veškerá preventivní opatření, ale vím, všechno bude fungovat tak, jak má. Nepřeji svým spoluhráčům z USAB nic lepšího, když se dostanou ven a rozdrtí to. Budu vám fandit na každém kroku. “

Samuelsonová, která hraje za Seattle Storm WNBA, odcestovala domů, aby se během své evropské sezóny očkovala, aby byla připravena pomoci USA v květnu se kvalifikovat na olympiádu.

Na soupisce ji vystřídá Jackie Young, která v roce 2020 hrála za USA na tréninkovém kempu 3v3 a také soutěžila na Světových plážových hrách 2019. Young se přidává ke Stephanie Dolsonové, Alishě Grayové a kolegyni z Las Vegas Aces, Kelsey Bloom.

Američané trénují v Las Vegas týden a každý den zkouší. Společně chodili jen na snídani a oběd a během těchto jídel si od sebe udržovali odstup.

Americký tým v pondělí cestoval s mužským a ženským týmem 5 proti 5 do Tokia. Zahajovací olympijský turnaj 3v3 začíná 24. července, úvodní kola se hrají do 27. července. Čtvrtfinále se hraje 27. semifinále a finále následující den.

Také v pondělí osobní trenérka amerického gymnastky Kara Eckerová potvrdila, že 18letý náhradník měl pozitivní výsledky na olympijském soustředění v Japonsku. Trenér Al Fong uvedl, že osmnáctiletý mladík byl očkován proti novému koronaviru před dvěma měsíci. Ecker, první americký sportovec, který byl po příjezdu do Japonska pozitivně testován, byl s ostatními hráči a soutěžní tým byl v místnosti s ostatními konkurenty.

READ  James Madison: Záložník Leicesteru je mimo zápas Slavie Praha se zraněním stehen fotbalové novinky

Třetí sportovec v tokijské olympijské vesnici měl pozitivní test na COVID-19, přičemž tým České republiky v pondělí oznámil případ hráče plážového volejbalu, který by mohl vynechat svůj první zápas.

Český plážový volejbalista Ondřej Perušič může v pondělí vynechat svůj úvodní zápas poté, co jeho zranění potvrdil test PCR. Perosic a jeho partner zahájí olympijský program proti týmu z Lotyšska.

Český kapitán Martin Doctor ve svém prohlášení uvedl, že požádá o odložení zápasu, dokud nebude zraněnému hráči povoleno hrát.

Perucic, který uvedl, že byl očkován, je druhým členem české delegace, který v Tokiu po pozitivním testu případu funkcionáře týmu zaznamenal pozitivní výsledky.

Je třetím sportovcem, který ve vesnici pobýval, protože byl nakažen virem. V neděli byl oznámen případ dvou jihoafrických hráčů s COVID-19.

Jihoafričtí hráči a týmový videoanalytik, kteří pozitivně testovali den předtím, byli přesunuti do „izolačního zařízení“ provozovaného Tokijským olympijským organizačním výborem.

»Číst dále: Damien Lillard a tým USA jsou jako my všichni, tak jim dejte pochybnost | David Murphy

21 hráčů, kteří mají těsné vazby na Jihoafrickou republiku, nyní čelí zvýšené kontrole před prvním čtvrtečním zápasem s Japonskem v Tokiu. Monitorovací systém zahrnuje denní testy, cestování ve vyhrazeném vozidle, trénink odděleně od nepostižených spoluhráčů a pobyt ve svých pokojích za účelem stravování.

“I když jste v těsném kontaktu, jste schopni udělat minimum, které potřebujete, abyste mohli pokračovat v přípravě na hry, zatímco se díváte,” řekl Pierre Ducre, ředitel olympijských operací.

Dříve v pondělí, před oznámením českého případu, tokijští olympijští organizátoři potvrdili tři nové případy COVID-19, včetně mediálního pracovníka, který přijel do Tokia, a zaměstnance nebo úředníka her v prefektuře Čiba.

Organizátoři uvedli, že oba lidé, kteří nebyli identifikováni, vstoupili do 14denní karantény.

READ  WTA Tour: Madison Keys vyhrává úvodní zápas o Dubaj | Sportovní

Tokijský metropolitní úřad v pondělí oznámil 727 nových případů COVID-19, 30. den po sobě byl počet vyšší než v předchozím týdnu. Minulé pondělí to bylo 502.

Hry se v pátek otevírají bez fanoušků téměř na všech místech konání akcí, včetně zahajovacího galavečera, uprostřed nouzové situace v Tokiu a pomalejšího zavedení vakcíny, než se očekávalo. Japonské úřady v pondělí uvedly, že 21,6% populace 126 milionů v zemi je plně očkováno.

Oficiální celkem 58 zranění souvisejících s hrami od 1. července, než byly oznámeny dva nové případy. Mělo by být přidáno k oficiálnímu záznamu v úterý.

To je způsobeno příchodem 22 000 lidí do Japonska od 1. července, uvedl Dockery, z nichž 4 000 žije ve vesnici. Na olympijských hrách v Tokiu bude soutěžit přibližně 11 000 sportovců.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *