Kate Middleton říká, že „dělá pokrok“ uprostřed chemoterapie kvůli diagnóze rakoviny

Kate Middleton říká, že „dělá pokrok“ uprostřed chemoterapie kvůli diagnóze rakoviny

Kate, princezna z Walesu, sdílela aktuální informace o svém zdravotním stavu, její první od oznámení diagnózy rakoviny v březnu.

Kate, 42, manželka prince Williama, v pátek řekla, že „udělá dobré pokroky“, zatímco podstupuje chemoterapii, ale „ještě není z lesa“.

„Dělám dobré pokroky, ale jak každý, kdo podstoupil chemoterapii, ví, jsou dobré a špatné dny,“ uvedla Kate v písemné zprávě sdílené Kensingtonským palácem. „V těch špatných dnech se cítíte slabí a unavení a musíte se svému tělu poddat. Ale v ty dobré dny, kdy se cítíte silnější, chcete ze svého dobrého pocitu vytěžit maximum.“

Kate řekla, že její léčba bude pokračovat ještě „několik měsíců“ a dodala: „Ve dnech, kdy se cítím dostatečně dobře, se ráda zapojím do školního života a trávím osobní čas věcmi, které mi dodávají energii a pozitivitu. “ Jako bych začal dělat nějakou práci z domova.“

Kate ve své zprávě také potvrdila, že se v sobotu připojí ke královské rodině na Trooping the Colour, vojenskou přehlídku, která se každoročně koná na oslavu oficiálních narozenin vládnoucího panovníka.

„Těším se, že se tento víkend s rodinou zúčastním King’s Birthday Parade a doufám, že se v létě zúčastním některých veřejných akcí, ale zároveň vím, že ještě nejsem z lesa,“ řekla. „Učím se být trpělivý, zvláště s nejistotou. Beru každý den tak, jak přichází, naslouchám svému tělu a dovoluji si dopřát tolik potřebný čas na uzdravení.“

Kate se také popsala, že byla „unesena“ podporou, které se jí dostalo od doby, kdy veřejně odhalila svou diagnózu.

„Pro Williama a mě to udělalo obrovský rozdíl a pomohlo nám to překonat některé těžké časy,“ řekla a na konci svého poselství dodala: „Mockrát vám všem děkuji za pochopení.“ O vás, kteří jste se se mnou s takovou odvahou podělili o své příběhy.“

READ  Španělský biskup, který se oženil s autorkou satanské erotiky, zbaven svých pravomocí | Španělsko

Kromě aktualizace zdraví palác v pátek sdílel novou fotku Kate, pořízenou tento týden v anglickém Windsoru, kde Kate a její rodina žijí.

Matt Porteous / Kensingtonský palác

Catherine, princezna z Walesu se objevuje na fotografii pořízené začátkem tohoto týdne ve Windsoru v Anglii a zveřejněné Kensingtonským palácem 14. června 2024.

Fotografie pořízená britským fotografem Mattem Porteousem ukazuje Kate ve světlé bundě a džínách, jak stojí pod vrbou.

Vystoupení Kate na Trooping the Color bude poprvé, co se objeví na veřejnosti s královskou rodinou od prosince, kdy se zúčastnila vánoční mše v Sandringhamu.

Jen týdny po Vánocích, v polovině ledna, byla Kate přijata do nemocnice kvůli tomu, co palác v té době popsal jako „plánovanou operaci břicha“.

Poté, co po operaci zůstala v nemocnici téměř dva týdny, si Kate nadále brala volno od královských veřejných povinností, aby se zotavila.

Mark Cuthbert/British Press prostřednictvím Getty Images

Catherine, princezna z Walesu a princ William, princ z Walesu s princem Louisem, princem Georgem a princeznou Charlotte navštěvují vánoční mši v kostele sv. Máří Magdaleny 25. prosince 2023 v Sandringhamu v Norfolku.

V březnu, uprostřed rostoucích spekulací o jejím zdraví a její nepřítomnosti na očích veřejnosti, Kate v předem nahrané video zprávě oznámila, že jí byla diagnostikována rakovina.

Kate mluvila sama a přímo do kamery a popsala diagnózu rakoviny jako „obrovský šok“ pro ni a její rodinu. Řekla, že rakovina byla objevena v pooperačních testech po operaci břicha v lednu.

BBC Studios

Catherine, princezna z Walesu, vydala oficiální prohlášení týkající se svého zdraví dne 22. března 2024.

Druh rakoviny nebyl odhalen. Podle paláce začala Kate s léčbou preventivní chemoterapie koncem února.

Zatímco Kate zůstávala během léčby mimo pozornost veřejnosti, William se v polovině dubna vrátil do práce. Během svých královských zásnub William sdílel několik novinek o Kate, ale poděkoval fanouškům za jejich podporu a odpověděl „ano“ někomu na události na začátku června, kdo se zeptal, zda se Kate „zlepšuje“.

READ  Pacifičtí vůdci diskutují o ekonomickém odchodu z pandemie

Kate Middleton: Časová osa diagnózy rakoviny, operace a nepřítomnosti ve veřejných povinnostech

William a tři malé děti páru, princové George a Louis a princezna Charlotte, se v sobotu připojí ke Kate na Trooping the Color. Očekává se, že se rodina zúčastní průvodu a podle tradice se postaví na balkon Buckinghamského paláce, aby sledovala vojenský most.

Chris Jackson/Getty Images

Princ William, princ z Walesu, princ Louis z Walesu, Catherine, princezna z Walesu, princezna Charlotte, princ Louis a princ George z Walesu na balkoně Buckinghamského paláce během Color Bandu, 17. června 2023, v Londýně.

Letošní oslavy budou ve znamení druhé oslavy vlády krále Karla III.

Co byste měli vědět o letošním Trooping the Color uprostřed léčby rakoviny pro krále Charlese a Kate Middleton

Charlesovi (75) diagnostikovali rakovinu začátkem tohoto roku, ale od té doby se vrátil ke svým veřejným povinnostem.

Chris Jackson/Getty Images

Král Karel III. a královna Camilla se 6. června 2024 ve Vert-sur-Mer ve Francii účastní vzpomínkové akce britského ministerstva obrany a Královské britské legie v památníku Britské Normandie u příležitosti 80. výročí Dne D.

Stejně jako Kate se i Charles zúčastní letošního ročníku Trooping the Color. Podle Buckinghamského paláce sehraje mírně upravenou roli tím, že místo na koni pojede v průvodu v kočáru taženém koňmi po boku své manželky královny Camilly.

Charlesova diagnóza rakoviny byla veřejně oznámena v únoru. Palác neprozradil typ rakoviny, kterou mu diagnostikovali, ani typ léčby, kterou podstupuje.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *