Karolina Plíšková a Camelia Giorgi se kvalifikují do finále Montrealu | Sportovní

Montreal (AFP)-Česká čtvrtá nasazená Karolina Plíšková porazila v sobotu nejlepší nasazenou Bělorusku Arinu Sabalenkovou 6-3 6: 4, aby se dostala do finále National Bank Open.

„Myslím, že jsem dnes byla velmi silná,“ řekla Plíšková. „Udělal jsem vše, co jsem měl udělat, abych tento zápas vyhrál.“

Plíšková se v nočním zápase utká s Italkou Camelií Giorgiovou, která zvítězila 6-3, 3-6, 6-1 nad Američankou Jessicou Pegulou.

Plíšková prolomila začátek hry a ujala se vedení 2: 1 poté, co Sabalenka po dlouhém běhu poslala dlouhý míč.

Sabalenka se začala v polovině druhého setu usazovat, přicházela směrem k síti a poté střílela za soupeřku. Plíšková využila svého silného podání, aby zůstala vepředu, a hlavičkou si uložila brejkbol a Sabalenka nedokázala ovládat další dvě podání.

READ  Petr Čech podepsal roční smlouvu s Chelmsford Chieftains, vyhrál Muž zápasu

„Jsem naprosto klidná. Samozřejmě mám určité nervy a emoce, ale snažím se to moc neukazovat,“ řekla Plíšková. „Na hřišti se děje spousta věcí, ale myslím, že hlavní je mít cíl a jít za ním. “

Plíšková získala poslední ze svých 16 titulů WTA v roce 2020 v Brisbane. Minulý měsíc porazila Sabalenku ve wimbledonském semifinále, poté prohrála finále s Ash Party.

Giorgi má na kontě dvě vítězství v kariéře, naposledy v roce 2018 v Linci.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.