Karolina Plíšková a Camelia Giorgi se kvalifikovaly do finále Montrealu

Čtvrtá nasazená Karolina Plíšková z České republiky porazila v sobotu nejlepší nasazenou Bělorusku Arinu Sabalenkovou 6-3 6: 4, aby se dostala do finále National Bank of England Open.

„Myslím, že jsem dnes byla velmi silná,“ řekla Plíšková. „Udělal jsem vše, co jsem měl udělat, abych tento zápas vyhrál.“

Plíšková se v nočním zápase utká s Italkou Camelií Giorgiovou, která zvítězila 6-3, 3-6, 6-1 nad Američankou Jessicou Pegulou. Na olympijských hrách v Tokiu porazil Giorgi Plíškovou ve dvou setech v osmifinále.

Plíšková prolomila začátek hry a ujala se vedení 2: 1 poté, co Sabalenka po dlouhém běhu poslala dlouhý míč.

Sabalenka se začala v polovině druhého setu usazovat, přicházela směrem k síti a poté střílela za soupeřku. Plíšková využila svého silného podání, aby zůstala vepředu, a hlavičkou si uložila brejkbol a Sabalenka nedokázala ovládat další dvě podání.

„Jsem naprosto klidná. Samozřejmě mám určité nervy a emoce, ale snažím se to moc neukazovat,“ řekla Plíšková. „Na hřišti se děje spousta věcí, ale myslím, že hlavní je mít cíl a jít za ním. “

Plíšková získala poslední ze svých 16 titulů WTA v roce 2020 v Brisbane. Minulý měsíc porazila Sabalenku ve wimbledonském semifinále, poté prohrála finále s Ash Party.

Giorgi, svět 71, měl čtyři esa a zachránil sedm ze svých 10 brejkbolů. Má za sebou dvě vítězství v kariéře, naposledy v roce 2018 v Linci.

„Jsem velmi šťastný, protože dnes si myslím, že to byl skvělý zápas, i když jsem nehrál druhý set, možná jsem nehrál svoji hru,“ řekl Giorgi. „Trochu jsem ztratil rytmus. Ale pak jsem se vrátil a byl jsem, myslím, třetí set, úžasný.“

Pegula, dcera Kim a Terry Peguly, majitelů Buffalo Bills a majitelky Cypress, získala v roce 2019 svůj jediný titul WTA, když ve finále Citi Open ve Washingtonu porazila Giorgi.

READ  Swiatek porazil Raducanu a prodloužil vítěznou sérii ve Stuttgartu

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *