Karlovy Vary odkládají akci 2021 na konec srpna, protože pandemie nadále poškozuje evropské filmové festivaly

55. ročník letošního Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech byl odložen z počátku července na 20. – 28. Srpna 2021.

Jako katalyzátor tohoto kroku uvedli organizátoři probíhající epidemiologickou situaci v České republice.

Více termínu

Festival uvedl: „Posunutí festivalu o sedm týdnů poskytne nejlepší příležitost uspořádat tuto kulturní akci blíže rozsahu, na jaký jsou zvyklí veřejnost a návštěvníci festivalu.“

„K tomuto kroku jsme se rozhodli po konzultaci s odborníky a po pečlivém zvážení současné situace. Doufáme, že v nadcházejících měsících dojde díky kontrole epidemie k výraznému nárůstu očkování. uspořádat karlovarský festival v podobě, která je pro hosty i návštěvníky mimořádně bezpečná. „Jsme tedy připraveni dodržovat všechny platné předpisy,“ dodal generální ředitel Nadace Kryštofa Muchy.

Umělecký ředitel KVIFF Karel Och k tomu uvedl: „Změna termínů 55. festivalu neznamená dlouhodobou změnu tradičního postavení karlovarského festivalu. 56. ročník festivalu se vrátí do své obvyklé doby, tj. , od 1. do 9. července 2022. “

Česká republika se s pandemií již nějakou dobu potýká. Zatímco celosvětový počet případů Covid klesá již šest týdnů, země střední Evropy zaznamenávají úrovně blížící se rekordní úrovni nových infekcí. Počet úmrtí právě překročil 20 000 a jeho úmrtnost patří k nejvyšším na světě.

Festival začal v červenci a měl být v rozporu s filmovým festivalem v Cannes, který vstoupil letos v červenci kvůli pandemii. V té době však rostou pochybnosti o životaschopnosti akce na Riviéře, a jak jsme poprvé odhalili, organizátoři z Cannes připravují samostatný bývalý trh pro toto odvětví.

Umístění KV na konci srpna znamená, že k tomu dojde těsně před puškou, která má začít 1. září 2021.

Nejlepší termín

účast v Newsletter pro termín. Nejnovější zprávy sledujte na adrese Sociální síť FacebookA Cvrlikání, A Instagram.

READ  Vernonův sbor zpívá písně pro Ukrajinu uprostřed války

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *