Karlovarský filmový festival v České republice se plánuje vrátit v srpnu

Prázdná místa za soškou Křišťálový glóbus v kině jsou vidět před zahájením zahajovacího ceremoniálu, protože Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech zahajuje národní program, který přináší své filmy do kin po celé zemi poté, co byly po vypuknutí hlavní události zrušeny hlavní události. coronavirus disease (COVID-19) in Karlovy Vary, Czech Republic, July 3, 2020. REUTERS / David W Cerny

PRAHA (Reuters) – Karlovarský filmový festival v České republice se sídlem v západním městě Spa plánuje v roce 2021 znovu rozjet červený koberec, přičemž organizátoři se v úterý otevřou později než obvykle.

Festival, který byl zahájen v roce 1946 v tehdejším Československu, je nyní jednou z předních filmových událostí ve střední a východní Evropě. To se stalo online až v roce 2020 kvůli pandemii COVID-19.

Vzhledem k tomu, že tempo očkování se zrychlovalo a počty infekcí se v zemi 10,7 milionu zpomalily, organizátoři uvedli, že plánují akci na 20. a 28. srpna, později než obvykle začátek července.

„Doufáme, že se očkování v příštích měsících významně pohne, a tím bude kontrolovat epidemiologickou situaci, aby bylo možné zajistit maximální bezpečnost festivalu pro hosty a návštěvníky,“ uvedl ve svém prohlášení prezident festivalu Jerry Bartoska. .

Dále uvedl, že následný start byl jednorázový a že 56. ročník příštího roku bude naplánován na začátek července.

Přátelská a neformální atmosféra Karlových Varů, jednoho ze čtyř hlavních evropských filmových festivalů, láká v pravidelných letech desítky tisíc návštěvníků, z nichž mnozí spí ve stanech.

Minulé události se zúčastnily hvězdy jako Sharon Stone, Robert Redford a Julianne Moore.

Česká vláda začala uvolňovat omezení COVID-19, i když prozatím zůstávají hotely zavřené.

(Zpráva Roberta Muellera; Úpravy Jasona Hovetta)

Naše kritéria: Zásady důvěryhodnosti společnosti Thomson Reuters.

READ  13 věcí o Miss World ČR 2021 - Conan Daily

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.