Kanály Bay-TV zvyšují svůj podíl v České republice

Kanály Bay-TV zvyšují svůj podíl v České republice

25 placených televizních kanálů v ČR loni tvořilo 3,6 % z celkové sledovanosti v cílové skupině 15-69.

Dohromady podle Atmedia dosahují v průměru 3,5 milionu návštěvníků starších 4 let, průměrně je sleduje 1 hodina a 19 minut denně.

Atmedia také poznamenává, že počet takto měřených kanálů se v posledních letech výrazně zvýšil, s 1,7% podílem z 15 v roce 2017. Zatímco toto číslo se za posledních pět let zvýšilo o 67 %, podíl Pay-TV Group vzrostl o 107 %.

Ve skutečnosti je počet diváků placených televizních kanálů stále vysoký, protože mnozí neměří počet svých diváků. V loňském roce představovaly asi 5,5 %, čímž se celkový podíl všech placených televizních kanálů zvýšil na 8 %.

Podle Powella Mல்லllera, vedoucího výzkumné a marketingové divize společnosti Admedia, rostoucí podíl na počtu domácností, které přijímají televizní služby v hotovosti, poněkud poklesl. To se mezi lety 2017–2021 zvýšilo ze 49 % na 54 % z celkového počtu a počet IPTV domácností vzrostl na 22 %.

Mல்லller poznamenal, že loňské dokumentární a sportovní kanály si vedly lépe.

Atmedia má ve svém portfoliu 26 rozšířených televizních kanálů. Z toho pouze 21 nabízejí operátoři placené televize a vysílají v pěti sítích DVB-D2.

READ  Rakousko, Slovinsko a Česká republika upřednostňují Severní Makedonii v Evropské unii

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *