Kanadu zasáhl asteroid, možná shodil meteority

Kanadu zasáhl asteroid, možná shodil meteority

Kanadu zasáhl asteroid a možná shodil meteority

Astronomové objevili asteroid jen několik hodin předtím, než v sobotu ráno (19. listopadu 2022) dopadl na Zemi poblíž Erijského jezera v Kanadě. To je ono Ne poprvé Letos astronomové objevili kámen z vesmíru jen několik hodin předtím, než dopadl na Zemi. Tentokrát však vstoupil do zemské atmosféry nad obydlenou oblastí a přešel oblohu nad kanadským Torontem. Takže máme video a svědky, kteří dopad viděli, slyšeli a cítili. Astronomové uvedli, že místní obyvatelé mohou být schopni najít meteority ze srážky.

Západní univerzita v Kanadě uvedla, že meteority mohly dopadnout na zem poblíž jižního břehu jezera Ontario, hlavně na sever od Saint Catherine. Petr Brown Řekl ze Západní univerzity:

Tato ohnivá koule je obzvláště důležitá, protože mateřský meteorit byl před dopadem do atmosféry pozorován teleskopicky. Díky tomu je vzácná příležitost porovnat teleskopická data asteroidu s jeho chováním při atmosférickém kolapsu a získat tak pohled na jeho vnitřní strukturu.

Vědci požádali místní obyvatele mezi Port Wheeler a Virgilem v Ontariu, aby hledali části vesmírné skály. Brown řekl:

Ze záznamů kamer a meteorologického radaru, který sledoval trosky padající z ohnivé koule, víme, že meteory zasáhly Zemi poblíž nebo východně od Grimsby. K dokončení tohoto příběhu nyní potřebujeme obnovit některé z těchto hornin a zjistit, z jakého materiálu je Asteroid 2022 WJ1 vyroben. Vypadá to hodně jako model pro návrat do vesmíru, ale v tomto případě vzorek padl na nás.

Přečtěte si více o tom, jak najít meteority. A pokud nějaké najdete, kontaktujte Royal Ontario Museum na adrese [email protected].

READ  Hubble zachytil tvář nádherné velké spirální galaxie
Vědci nakreslili tuto oblast (červeně), kde mohla ohnivá koule z 19. listopadu 2022 dosáhnout Země. křížový obrázek Západní univerzita.

První zpráva o bezprostředním dopadu

Yi Kuanziastronom z University of Maryland, který studuje asteroidy, komety a meteority, zmíněno Na Twitteru v 1:13 EST dne 19. listopadu:

Vypadá to, že vesmírný kámen spadne do oblasti Erijského jezera asi za 2 hodiny (kolem 3:30 EST)

Účastnit se v Odkaz na stránku NASA Center for Near-Earth Object Studies. Objekt C8FF042 byl nyní ze stránky odstraněn, protože zasáhl Zemi, a proto již nepředstavuje hrozbu.

Nyní dostupný! Lunární kalendář EarthSky 2023. Jedinečný a krásný kalendář velikosti plakátu, který zobrazuje fáze měsíce každou noc v roce! Je to skvělý dárek.

přesná předpověď

2:29 EST, Richard Moisel Tweetoval, že asteroid by se měl zřítit kolem něj 8:26 UTC, což v překladu znamená 3:26 EST. Ukázalo se to neuvěřitelně přesně, protože kamery v okolí Toronta zachytily údery blesků ve 3:25 a 3:26 ráno. Kamera CN Tower v Torontu byla jednou z kamer, které sledovaly téměř horizontální vstup asteroidu.

Svědci asteroidu

Naštěstí byl vesmírný kámen velký méně než metr (asi 3 stopy). Náraz měl být v okolí Brantfordu v Ontariu. Toto je severně od jezera Erie. West Buffalo, New York; východně od Detroitu a jihozápadně od Toronta. S takto obydlenou oblastí mělo mnoho lidí možnost vidět ohnivou kouli vstupovat do atmosféry. Lidé na Twitteru hlásili, že viděli jasný záblesk světla spolu se zvukem vstupu do atmosféry a dokonce i vibracemi, pravděpodobně ze zvukového třesku. Uživatel Twitteru @TimsDoubleD Řekl:

Slyšel jsem to a měl jsem pocit, jako by se můj dům stěhoval. Předpokládá se, že poblíž explodoval generátor.

Uživatel Twitteru @SchefflerKen Řekl:

Bylo zajímavé to vidět, ale aspoň jsem to slyšel. Z nějakého důvodu jsem se probudil a po několika sekundách dům zapraskal jako poryv větru a pak se na dvě nebo tři sekundy ozvalo tlumené klapání.

někteří pozorovatelé zmíněno ohnivá koule dovnitř Velikost -10 až -20.

READ  Hlavní role lipidace omega-3 mastných kyselin při nevegetativním stárnutí

Těch pár hodin průběžného času stačilo na to, aby někteří lidé byli schopni chytit C8FF042 pomocí teleskopů.

viděl jsi ho Ohnivou kouli můžete nahlásit u American Meteor Society tady.

Asteroid se nyní nazývá 2022 WJ1

Asteroid C8FF042 objevil David Rankin Centrum Minor Planet od té doby WJ1. Informace o nově objeveném asteroidu kolují na Minor Planet Mailing List (MPML). On ona Řekl:

Bill Gray má bod dopadu 19. listopadu 2022 8:26:54.47 UTC, zeměpisná délka +43.12309, barva W80.26416, který se nachází přímo nad Brantfordem, Ontario, Kanada.

Sam Dean na MPML Řekl:

Objekt bude mít silný dopad na pastvu asi jen 10-12 stupňů a WSW by měl cestovat do ENE mezi Detroitem a Buffalem. Vzhledem k nízkému úhlu a vysokému počtu obyvatel v oblasti můžeme pravděpodobně očekávat velkou světelnou show.

Další zhlédnutí z Twitteru

Sečteno a podtrženo: 19. listopadu 2022 zasáhl Kanadu malý asteroid jen několik hodin poté, co byl objeven. Vědci žádají místní obyvatele, aby hledali meteority.

READ  Ptačí chřipka byla nalezena na 2 dalších drůbežích farmách v Lancaster County, Pennsylvania

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *