Kanadský místopředseda vlády Freeland Verbální napadání v Albertě, Trudeau to nazývá součástí trendu

Kanadský premiér Justin Trudeau v neděli odsoudil urážlivý verbální útok na místopředsedkyni vlády a ministryni financí Chrystii Freelandovou, který označil za „extrémně znepokojivé obtěžování“ a nešlo o ojedinělý incident.

„Stále častěji vidíme lidi ve veřejném životě a lidi na odpovědných pozicích, zejména ženy, rasističtí Kanaďanélidé menšiny popř Různé komunitní skupiny„Téměř se stáváte terčem kvůli rostoucí síle vašich hlasů,“ řekl Trudeau v nedělním projevu.

„Jsme svědky odporu… Musíme si položit otázku, jaká jsme země a jakou zemí chceme být.“

Kanadský premiér Justin Trudeau vyzval k tomu, aby byli veřejně terčem „lidé v odpovědných pozicích, zejména ženy“.
Carlos Osorio / Reuters

Na videu incidentu zveřejněném na Twitteru v pátek pozdě večer se Freelandová blížila k výtahu na radnici v Grand Prairie v Albertě, když na ni křičel muž.

Co děláš v Albertě? řekl muž, když Freeland šel k výtahu a do něj. Nazval ji také „zrádnou“ a „zatracenou b-tch“. Video mělo statisíce zhlédnutí.

Freeland se narodil v Albertě a cestuje po provincii, aby se setkal s úředníky, podniky a dělníky.

Incident přiznala v sobotním tweetu. „To, co se stalo včera, bylo špatné. Nikdo a nikde by se neměl smířit s výhrůžkami a zastrašováním,“ napsal Freeland na Twitteru.

Verbální útok odsoudili i kanadští politici napříč politickým spektrem.

Tento incident je posledním ze série verbálních útoků na ženy ve veřejném životě v Kanadě, včetně aktivistek a novinářů.

Před týdny skupina reportérů sdílela sérii soukromých a anonymních e-mailů, které obdržela, obsahujících cílené výhrůžky násilím a sexuálním napadením spolu s rasistickým a misogynním jazykem.

READ  S rostoucími obavami o pomoc se otevírá nová fronta

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.