Kanaďanka Katie Vincent vyhrála stříbro na Světovém poháru v kanoistice

Katy Vincent, kanoistická sprinterka z Mississauga Katie Vincent zahájila svou sezónu Světového poháru ziskem stříbrné medaile ve finále C1 žen na 200 metrů A v neděli v Race v České republice.

Kubánské duo Yarislidis (45,08) zaostávalo za mistrem světa Wen Jun Lin z Číny za 45,19 sekund.

Sophia Jensen z Edmontonu skončila šestá z devíti finišujících za 46,12 a skončila třetí ve finále C2 Mix 500 s Číňankou Alex a Blomtex z Q-, za Čínou a Ukrajinou (1:48,91).

Vincent se připravuje na obhajobu titulu mistra světa na turnaji v Dortmouthu, NS, od 3. do 7. srpna tohoto roku.

Po Worlds minulý rok Vincent řekl: „Mám pocit, že tohle je jen začátek.“ Čeká mě dlouhá cesta. Těším se na příští rok na mistrovství světa doma a jsem velmi nadšený, že budu aktuálním mistrem světa na mistrovství světa.“

Loni v září porazila obyvatelka Halifaxu v dánské Kodani Andreu Jakom ze Španělska a Dorotu Borovskou z Polska o svůj první titul mistryně světa.

Viz | Po Vincentově olympijské bronzové medaili se světovým titulem:

Katie Vincent, kanadská bronzová medailistka, vyhrála mistrovství světa ICF

Olympionik a Mississauga, Ond. Katie Vincent, rodačka z CF 200 m, získala svůj první individuální titul mistryně světa na ICF Mistrovství světa v kanoistice ve sprintu v Kodani.

Před měsícem se spojil s nyní již v důchodu Lawrencem Vincentem Lapointem a vyhrál svou první bronzovou olympijskou medaili.

V chaotickém a dusném dni v Tokiu to pro Vincenta a Vincenta Lapointa při dvojnásobné rychlosti na 500 m nevypadalo dobře.

Seděli na pátém místě a měli náskok pouhých 250 metrů, ale ve vodě byli kouzelní a získali 23. medaili Kanady na letních hrách v Tokiu, která v létě předstihla hry 1984.

Vincent a Vincent-Lapointe zastavili čas na 1:59,041 a získali bronz na olympijské premiéře ve sprintu žen v kanoistice.

READ  Roy: Film absolventa Srfti jde na Czech Fest | Zprávy z Kalkaty