Kanaďanka Catherine Beutchmin Bennardová získala stříbro na mistrovství světa v judu

Kanaďanka Catherine Beutchmin Bennardová získala v neděli stříbrnou medaili na mistrovství světa v judu.

Osmadvacetiletá hráčka, která na letních olympijských hrách v Tokiu brala bronz, prohrála ve finále žen do 63 kg v uzbeckém Taškentu s Japonkou Megumi Horikawovou.

Výsledkem bylo, že Beauchmin Benard zvažoval olympijské hry v roce 2024 v Paříži.

„Když jsem získal bronz na olympijských hrách, věděl jsem, že chci pokračovat v závodění alespoň další rok, abych mohl vyhrát jedinou medaili, kterou jsem nezískal, medaili z mistrovství světa,“ řekl Biochmin Benard.

„S radostí mohu říci, že ano, dosáhl jsem svého cíle. Rozhodně ve mně vyvolává pocit, že se snažím vyhrát zlato, ale jdu krok za krokem.“

Butchminová-Benardová vyhrála své první tři nedělní zápasy rychle pod 70 sekund, každý porazil Audrey Janet Eto’o Buick z Kamerunu, Chorvatku Evu Oberanovou a Češku Renatu Zakovou.

Kanaďanka, která je podle Mezinárodní federace juda třetí na světě, potřebovala jen něco málo přes dvě minuty, aby v semifinále porazila Francouzku Manon Deketerovou, než se střetla s Horikawou.

Beaucheminová-Pinardová zahájila finále sérií útoků, které její soupeřka blokovala.

Kanaďan si během zápasu udržel tlak, ale Horikawa se prosadil v poslední vteřině čtyř minut základní hrací doby s Ipponem, kritickým hodem nebo přihrávkou podobnou boxerskému knockoutu nebo kuželce v zápase.

„Během boje jsem ji dokázal blokovat, ale její technika byla moje nejlepší na konci, když jsem se trochu unavil,“ řekl Biochmine Benard.

„Bylo to mezi dvěma vysoce postavenými soupeři, kteří na sebe tvrdě tlačili. V jednu chvíli jsem se na parketu přiblížil ke skórování, ale prostě jsem nemohl.“

„Jsem spokojený se svými výsledky, ale momentálně cítím hlavně hořkost porážky. Vyhrát stříbro je vždycky těžké a může pár dní trvat, než z toho budu mít dobrý pocit.“

READ  Německá liga: Schick vstřelil čtyři góly Leverkusenu a porazil Fuerth 7-1 | fotbalové zprávy

François Gauther Drabo z Almy v Kew prohrál v neděli ve svém prvním zápase ve třídě do 81 kg s Tádžikistánem Somonem Mammadbekovem.

Shadi El Nahas z Montrealu a Kyle Reyes z Toronta se v úterý utkají ve třídě mužů do 100 kg.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *