Kanaďan Shapovalov se kvalifikoval do druhého kola mužů na turnaji Madrid Open

Kanaďan Shapovalov se kvalifikoval do druhého kola mužů na turnaji Madrid Open

Madrid – Kanaďan Denis Shapovalov se kvalifikoval do druhého kola Madrid Open pondělním vítězstvím 7:6 (1) 6:3 nad Francouzem Ugo Humbertem.

Shapovalov, nasazený jako 14. v Madridu, ubránil všech devět brejkbolů, kterým čelil, a využil svou jedinou příležitost k brejku ve druhém setu.

To se ukázalo jako rozdíl v další vyrovnané hře. Shapovalov vyhrál 53 procent z celkového počtu bodů, postoupil několik procentních bodů, když byl poslán Humbertovi a vedl o něco lépe, pokud jde o návraty.

Tímto vítězstvím Shapovalov z Richmond Hill, Ont., zlepšil svůj kariérní rekord nad Humbertem na 3-1.

Shapovalov se příště setká s Britem Andym Murrayem. Bývalá světová jednička porazila bývalého třetího nasazeného Dominica Thiema, který hrál třetí turnaj od návratu po zranění zápěstí, 6-3, 6-4.

Rozloučení s Felixem Augerem Eliassimem, osmým hráčem Montrealu, a rozloučení s druhým kolem.

Kanaďanka Leila Fernandez a její česká partnerka Kachina Sinyakova předtím vypadly ve druhém kole soutěže ženských dvojic poté, co prohrály 6:1, 6:4 se Slovenkou Teresou Mihalikovou a Norkou Ulrike Ikereovou.

Mihalíková a Eikeri vytěžily ze své hry na podání maximum, získaly 65 procent z celkového počtu bodů za podání oproti 54,3 procenta pro Fernándezovou a Senyakovou.

Fernandez z Lavalu, Keo a Senyakova byli čtyřikrát zlomeni z 10 šancí. Měli šest šancí soupeře zlomit, ale proměnili pouze jednou.

Fernandezová a Sinyaková postoupily do druhého kola sobotním vítězstvím 6-7 (4) 7-6 (4) 10-7 nad šestou nasazenou Beatrice Haddad Mayaovou z Brazílie a Annou Danielinovou z Kazachstánu.

Miháliková a Ikeri budou v úterý hrát s druhou nasazenou Gabrielou Dabrowski z Ottawy a Julianou Olmosovou z Mexika.

Porážka ve čtyřhře přišla den poté, co byl Fernandes vyloučen ze dvouhry, když ve druhém kole prohrál 6-4, 6-4 se Švýcarem Gillesem Techmannem.

Bianca Andreescuová z Mississauga, Ont., je poslední Kanaďankou, která zbyla v soutěži dvouhry žen. V úterý se má ve třetím kole střetnout s Američankou Jessicou Pegolovou.

READ  Tenisová legenda se snaží vytvořit obrovské překvapení kvůli Annette Kontaveitové

Tato zpráva byla poprvé publikována v The Canadian Press dne 2. května 2022.

Kanadský tisk

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *