Kanaďan Chevarie získal stříbro v lakrosu

Obsah článku

Stříbrnou medaili získal Kanaďan Chevarie

Bianca Chivari z Bantfordu a její kolegové Kanaďané sice nezískali zlaté medaile, o které usilovali, ale jsou světovými stříbrnými medailisty.

Proti Spojeným státům v zápase Mistrovství světa žen 2022 v Towsonu v Marylandu začátkem tohoto měsíce porazila Kanadu 11:8.

Byl to stejný výsledek, jaký Kanada dosáhla v letech 2013 a 2017 na mistrovství světa.

V turnaji Kanada prohrála se Spojenými státy 16:11, poté porazila Austrálii 9:5, Anglii 13:8, Skotsko 20:1, Portoriko 17:6 a Českou republiku 15:7. V semifinále Kanada porazila Anglii 11-9.

Chivari se zúčastnil šesti zápasů za Kanadu, vstřelil jeden gól a jeden dal.

Chivari, bývalá studentka Assumption College, nedávno dokončila svou juniorskou sezónu na Syracuse University, kterou navštěvuje na stipendiu.

Příští mistrovství světa se bude konat v roce 2025 na místě, které ještě nebylo určeno.

Nejprve odstraňte šéfy

Six Nation Chiefs se minulý týden rozešli ve dvou velkých lakrosových zápasech proti Peterborough Lakers, ale dva body, které tým získal, jim pomohly vyhrát mistrovský titul v základní části.

Six Nations porazili 19. července doma Peterborough 11:7 a ujali se vedení v MSL, než ve čtvrtek v Peterborough propadli 13:11 v prodloužení.

Brendan Bombery odehrál doma obrovský zápas proti Peterborough, vstřelil tři góly a přidal pět asistencí. Vaughn Harris (2G, 4A) byl také velký na výsledkové tabuli s pomocí Erica Fannella (2G, 2A) a Austina Staatse (2G, 1A).

Brankář Doug Jamison zachránil 33 míčů a vstřelil výhru.

Chiefs Peterborough vedli po dvou poločasech čtvrtečního zápasu 9:8 a poté prohrávali 11:10, přičemž na soupisce zbývalo něco málo přes pět minut.

Liam Locklear krátkým gólem poslal zápas do prodloužení, do třetího zbývalo 37 sekund a v prodloužení dvěma góly pečetil vítězství Peterborough.

READ  Česká mládež soutěžící na French Open

Austin Stats (3G, 4A) byl skvělý v útoku s podporou Vaughna Harrieho (4G, 1A), Erica Fannella (1G, 3A) a Codyho Jamiesona (1G, 3A).

Warren Hill vzal ztrátu na branku poté, co předvedl 45 zákroků.

Chiefs zakončí hru základní části úterním domácím zápasem proti Coburgu. Six Nations se v úvodním kole kvalifikace utká s Coburgem.

Rivermen se chystá postoupit vpřed

Six Nations Rivermen ukazuje, že to myslí vážně v play-off Ontaria Lacrosse Series.

Six Nations vyhráli minulý týden 20-7, 17-5 proti Clearview Crushers a postoupili 2-0 ve své nejlepší z pěti semifinálových sérií.

Statistiky obou zápasů nebyly k dispozici.

Rivermen dokončil základní sezónu na prvním místě s bilancí 14-2, zatímco Clearview skončil čtvrtý se skóre 6-10.

Další semifinálová série vyrovnala Owen Sound a Oakville 1-1.

Vítězové semifinále se utkají ve finále s mistrem OSL a poté si zahrají o Kanadský prezidentský pohár. Turnaj je naplánován na období od 28. srpna do září. 3 v Edmontonu.