Kanada prohraje s Německem a na mistrovství světa vypadla na 0-3

Kanada prohraje s Německem a na mistrovství světa vypadla na 0-3

Riga, Lotyšsko (AFP) – Německo v pondělí na mistrovství světa v hokeji zvítězilo nad Kanadou 3: 1 a ve třech zápasech zůstalo neporaženo.

Brankář Arizony Coyotes Aden Hill dovolil dva góly ve 24 střelách, protože Kanada padla 0-3-0. Druhým cílem Kanady na turnaji byl útočník Ottawy Senators Nick Ball.

„Porazili jsme všechny kromě brankáře,“ řekl Kanaďan Connor Brown, který hraje za Ottawu. „Potřebujeme jen trochu rovnováhy v bodovaných oblastech. Trochu nás šokuje, že ho upustíme, musíme si vzít tu vteřinu navíc v bodované oblasti, vybrat úhel a dát to do sítě.“

Stefan Loebel a Matthias Plachta skórovali a bývalý obránce NHL Corbinian Holzer přidal bezgólový gól pro Německo, které obsadilo první místo ve skupině B s Kanadou, která skončila na posledním místě. Kanada předstihla Německo 40-25.

Trenér Gerard Gallant řekl: „Toto jsou tři po sobě jdoucí ztráty z Kanady – to nečekejte.“ „Doposud jsme hráli hokej dobře. Prostě jsme nedostali výsledky.“

Hostitelé Lotyšska zvítězili nad Itálií 3: 0 a vedli 2-1-0. Martins Carmos, který před více než deseti lety odehrál v NHL 24 zápasů, skóroval dvakrát za Lotyšsko, které šampionát vyhrál po přestupu IIHF ze sousedního Běloruska.

Útočník Chicaga Black Hawk Dominic Kubalik vstřelil gól v prodloužení za Českou republiku, která zvítězila nad Běloruskem 3: 2. Hráč Detroitu Philip Zadina skóroval také za Českou republiku a Igor Sharangovic z New Jersey dal gól Bělorusku.

Rusko prohrálo 3: 1 se Slovenskem, ale dostane posily z NHL. Po karanténách a testech na viry se po vyřazení v prvním kole připojili k Rusku útočník St.Louis Blues Vladimir Tarasenko, obránce Washingtonu Capitals Dmitrij Orlov a brankář Ilya Samsonov.

Ruská hokejová federace uvedla, že hlavní města Alex Ovečkin by nehrál na mistrovství světa kvůli zraněním z pravidelné sezóny a zápasů play-off. Ovečkin vynechal sedm z osmi zápasů pozdě v sezóně s tím, co tým popsal jako zranění dolní části těla.

READ  Austrálie porazila Českou republiku a dostala se do čtvrtfinále, s kým hrát a jak se dívat

___

Více AP Sports: https://apnews.com/hub/apf-sports a https://twitter.com/AP_Sports

Copyright © Associated Press. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nesmí být publikován, vysílán, přepisován nebo redistribuován.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *