Kamerun vstřelil pozdní vítězný gól proti Brazílii v Kataru 2022, ale nedokázal se kvalifikovat do vyřazovací fáze

CNN

Fotbal může být někdy brutální, zeptejte se Kamerunu.

Prvním týmem se stali Nezdolní lvi výsledek proti Brazílii v Katar 2022 v pátek, ale jeho slavná výhra 1:0 nad favority turnaje nestačila na postup do vyřazovací fáze.

Hlavička Vincenta Aboubakara v přestávce možná zajistila jeho zemi památné vítězství, ale výhra Švýcarska 3:2 nad Srbskem v druhém zápase skupiny G znamenala, že Kamerun nemohl postoupit.

Zápas na stadionu Lusail byl 90 minut z velké části krušný a oba týmy se nedokázaly prosadit. Brazílie si již zajistila své místo v příštím kole a odpočinula mnoha svým klíčovým hráčům.

Kamerun mezitím věděl, že potřebuje alespoň vyhrát proti Brazilcům, aby měl nějakou šanci se v turnaji udržet, ale nedokázal svého soupeře naštvat až do zběsilého přerušení hry.

Devět minut po vyhlášení prodloužení Kamerun vycítil šanci, ale ve skutečnosti přišel gól Aboubacara proti průběhu hry.

Útočníkova brilantní hlavička sice jeho straně v posledních 16 nepomohla, ale přesto byla historická – a oslavovala ji celá kamerunská strana.

Právě tento gól přinesl Brazílii první porážku ve skupinové fázi na mistrovství světa od roku 1998.

Fotbal však není vždy laskavý a Abubakar později dostal druhou žlutou kartu za to, že si na oslavu svlékl triko, což znamenalo, že byl vyloučen ze hřiště před koncem hrací doby.

Rozhodčí Ismail Al-Fateh vypadal téměř omluvně, když pršel na konvoj Abu Bakra, ale útočník to dobře popadl a potřásl si rukou s rozhodčími, než s úsměvem prošel tunelem.

Navzdory porážce Brazílie stále postoupila jako vítěz skupiny G a bude čelit Jižní Korea Další kolo v pondělí.

Neymar, který se stále potácí po zranění kotníku v úvodním zápase, sledoval v pátek z tribuny a trenér Brazílie Tite doufá, že jeho kapitán bude fit včas na další zápas.

READ  Sýrie: Raketové bombardování poblíž základny Green Village zadržuje americké síly, ale žádné oběti

Navzdory své dominanci v držení Kamerunu vypadala Brazílie před brankou nedbale a ztratila část kvality, kterou Neymar často nabízí.

„Je to varovný signál,“ řekl po zápase novinářům brazilský obránce Dani Alves. Neexistuje žádný slabý konkurent. To je ponaučení, musíme být zaneprázdněni po celou dobu hry. Jeden detail a je hotovo.

„Den končíme s pocitem, že krásný den máme v rukou my hráči, kteří jsme toho moc nenahráli.“

Mezitím Švýcarsko skončilo druhé ve skupině a Portugalsko se v úterý po vysoce bodovaném utkání proti Srbsku utká s Cristianem Ronaldem.

Navzdory svému vedení se Švýcaři ocitli v koncovce 2:1, než předvedli ohromující návrat a získali vítězství a druhé místo ve skupině.

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.