Kalifornie otevírá vakcínu COVID pro zdravotně postižené a vysoce rizikové lidi

Kalifornští představitelé v pátek uvedli, že lidé ve věku od 16 do 64 let, kteří jsou zdravotně postiženi nebo mají vysoké riziko onemocnění a úmrtí na COVID-19, budou mít nárok na očkování od příštího měsíce.

Tento krok přichází po týdnech debat o tom, kdo se dostane na přední místo, aby získal cenné dávky vakcíny, které je stále nedostatek. Úředníci odhadují, že tento krok způsobí, že 4 až 6 milionů vakcín bude způsobilých, čímž se celkový počet obyvatel Kalifornie s přístupem k vakcíně zvýší na 17–20 milionů, což je zhruba polovina státu.

Zásoby jsou však stále velmi omezené. Na základě současných alokačních projekcí se Kalifornie po nějakou dobu nepřiblíží uspokojení poptávky. Bude na místních poskytovatelích služeb, aby určili, kdo očkovací látku dostane hned, přičemž o vakcínu budou soutěžit zdravotničtí pracovníci, pracovníci první pomoci, lidé starší 65 let a učitelé a primární pracovníci.

Mezi výslovně stanovené předpoklady patří rakovina, chronické onemocnění ledvin ve stadiu 4 nebo vyšším, chronické onemocnění plic, Downov syndrom, imunitní systém ohrožený transplantací pevných orgánů, těhotenství, srpkovitá anémie a srdeční onemocnění, jako je srdeční selhání a ischemická choroba srdeční, kardiomyopatie (s výjimkou vysokého krevního tlaku), obezita a cukrovka 2. typu.

Stát také obecně identifikoval způsobilé osoby jako ty, u nichž je pravděpodobné, že se u nich vyvine vážné, život ohrožující onemocnění nebo zemřou na infekci COVID-19, nebo mají omezenou schopnost přijímat průběžnou péči nebo služby zásadní pro jejich přežití.

Tyto skupiny mohou být očkovány 15. března.

Státní ministr zdravotnictví a sociálních služeb Mark Galley neposkytl podrobnosti o ověření, které budou jednotlivci muset předložit, aby dostali vakcínu.

Ghali odhadoval, že do této způsobilé kategorie spadá 4 až 6 milionů lidí, čímž by se celková oprávněná kalifornská populace pro očkování pohybovala někde mezi 17 a 19 miliony.

READ  Astronomové zachycují rádiové signály ze vzdálené galaxie

Tato zpráva přichází na paty setkání, které minulý týden uspořádala pracovní skupina na vysoké úrovni se členy oddělení stárnutí, zdravotně postižených a zdravotnických a humanitárních služeb, která odhalila podrobnosti návrhu, který byl předložen během Očkování poradního výboru minulý týden.

Předchozí guvernér Gavin Newsom to minulý měsíc oznámil Země převede prioritu vakcín na věkovou Struktura způsobilosti vyvolala obavy ze skupin zastupujících komunitu zdravotně postižených, které nyní možná budou muset na očkování počkat déle, přičemž stovky jejich frustrací sdílejí své frustrace na sociálních médiích.

Advokáti uvítali páteční oznámení.

„Není pochyb o tom, že tu bude mnoho výzev, ale také není pochyb o tom, že tato nová politika je výrazně lepší,“ uvedl Andy Imbratto z Disability Rights California, který působí také ve státním poradním výboru pro vakcíny. „Tím se vytvoří bezpečnostní ventil pro lidi mladší 65 let,“ kteří mohou i nadále čelit významným rizikům.

Imbratto řekl, že doufá, že nové pravidlo zmírní rozdíly, které doposud trápily zavedení vakcíny. Mnoho stejných faktorů, díky nimž je epidemie smrtelnější v komunitách černochů, latinoameričanů a domorodých Američanů, také vytváří nebo zvyšuje postižení, takže rozšíření současné úrovně o osoby s hlavními komorbiditami znamená více dávek zasažených komunitami nejvíce postiženými, než byly v mládí. Řekl založený systém.

„Můžeme se podívat na mapu a najít poštovní směrovací číslo, které má nejvíce případů COVID – často stejných komunit, které mají vyšší výskyt cukrovky a dalších stavů,“ uvedla epidemiologka a spoluzakladatelka Dr. Kirsten Pepins Domingo. UCSF Centrum pro zranitelné lidi. „Ale takový druh jazyka [around severe risk] Je obtížné je implementovat a programy, které se obtížně implementují, vytvářejí problémy s účinností a spravedlností. “

Zejména ona a další se obávali, že požadavky na dokumentaci by mohly inspirovat práci již tak pomalého opylovacího programu v Kalifornii.

READ  Astronaut zachytí vzácný éterický blesk z vesmírné stanice

„Musíme být opatrní, abychom neoddělovali vlasy od lidí se zdravotním postižením natolik, aby se štěpili,“ uvedla doktorka Alyssa Burgartová, bioetická specialistka na Stanfordské univerzitě. „Je velmi snadné ukázat svůj věk. Ale druh postižení má obrovskou rozmanitost, která tě může vystavit většímu riziku Covida.“

Wong souhlasil.

„Existuje spousta lidí, kteří nemají poskytovatele primární péče.“ [to provide documentation]Ona řekla. „Nepotřebujeme další překážky.“

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *