JWOC Middle: Dvě zlata pro domácí Česko

Domácí Česko získalo dvě po sobě jdoucí zlaté medaile, když v pátek na mistrovství světa juniorů v orientačním běhu závodilo více než 330 atletů na střední trati.

Oproti středeční dlouhé trati je střednětraťový terén mírně kopcovitý, s mnoha krátkými technickými úseky a mnoha hřebeny ke trasování.

Dálkařka Lucie Ditrichová zvítězila po téměř bezchybném závodě, kde vedla dnešních 3,8 kilometru.

Švédka Alma Svennerudová měla blízko k mezičasům Titrichové, ale časová ztráta v regulaci 8 – při velkém re-entry – znamenala, že se musela spokojit s bronzem.

To zajistilo místo ve stříbrné soutěži další české hráčce Viktoriy Skazové. Pro Skazovou to byla druhá medaile na mistrovství po zisku bronzu na dlouhé trati.

Ditrichová 24:12 minuty zaostala za krajankou o celých 1:20, zatímco Svennerudová zaostala o další čtyři sekundy.

V mužské kategorii se z toho vyvinul souboj mezi dvojnásobným zlatým medailistou Mathieu Buhrerem ze Švýcarska a domácím oblíbencem Janem Strycekem.

Oba měli téměř identické mezičasy během 4,8 kilometru, ale Bahrer mírně zaváhal směrem ke kontrole 17 přes zelenou plochu, což ho stálo rozhodující sekundy. Strýček se vyhnul velkým časovým ztrátám a po závodě 25:42 minut si v cíli získal 32 sekundový náskok.

Nor Alfred Björnerod zaostal o 25 sekund a vyhrál těsný boj o bronz, kde byl o vteřinu poražen Svante Selin (SWE).