Jutsi Run for Dune | Sportovní

Jutsi Run for Dune |  Sportovní

„Utíkali jsme jeden pro druhého. Běželi jsme za naši zemi. A běželi jsme kvůli dluhu.“

Asa Guevara byl v sobotu hrdým mužem na konci závodů mužů na 4×400 m na mistrovství světa v atletice zde v Eugene v americkém Oregonu. Poháněni vzpomínkou na zesnulého týmového kolegu Diona Lindora si tým Trinidadu a Tobaga Dwighta St Heliera, Grimm „The Dream“ Richards, Guevara a Cashef King zajistil postup do nedělního finále ve 22:35 (čas TT).

T&T se vrátil s časem 3 minuty 02,75 sekundy a skončil čtvrtý v úvodní jízdě. Spojené státy vyhrály s časem 2:58,96, když porazily Japonsko (3:01,53) a Jamajku (3:01,59) o druhé a třetí místo. S tím, že do finále automaticky postoupily pouze tři nejlepší týmy z každého zápasu, museli závodníci t&t čekat na výsledek druhé jízdy, aby zjistili svůj osud.

Belgie tento závod vyhrála v čase 3:01:01 Českou republikou (3:02,42) a Polskem (3:02,51). Se čtvrtou Francií s časem 3:03,13 dostal T&T místo k závodění v šampionátu na čas.

St Hillaire běžel v první etapě s T&T, předal štafetu Richardsovi pátému, ale v docházkové vzdálenosti od tří týmů – Jamajky, Japonska a Nizozemska.

St Helier pro The Express řekl: „Vyběhnout z druhé koleje, to byla vždy výzva. Mým cílem bylo udržet Jerema v závodě, jen se ujistit, že nebude muset zatáčku běžet tak tvrdě, jak dokáže, dokud nebude dost energie, abych šel domů a přinesl ji.“ Asa.“

Richards předvedl působivou jízdu, dělil 44,82 sekundy na čtvrté místo T&T a bojoval o třetí místo. Solidní Guevara udržel T&T v konečné dodávce na čtvrtém místě.

Král Anchorman byl drsný a skončil druhý na rovných zádech. Doma se vytratil, ale držel čtvrté místo a postup do finále.

„Jsem na tento tým velmi hrdý,“ řekl Richards. „Speciální pokřik na Kashefa s jeho prvním velkým šampionátem. Udělal velmi odvážný krok, aby vystoupil agresivně. Jsem na něj velmi hrdý, zvláště když je to poprvé, co je v týmu mistrovství světa. Každý běžel srdcem, běželi s duší, dali to tam všechno. Vím, že by na to byl Dion hrdý.“ tým „.

READ  Moderátorka Sky Sports Hayley McQueen má fanoušky po tom, co se "rozbrečela" do éteru, starosti

Duch jednoty podle Guevary hnal tým TTO do finále.

„Cítil jsem se tak dobře, že tento nový tým spolupracuje. Udělali jsme, co jsme měli. Než jsme běželi, ujistili jsme se, že jsme o tom mluvili. Řekli jsme, že to není o vás… Jsem hrdý, jsem hrdý toho, co se dnes stalo.“

Králova pevná rovná záda nebyla ve scénáři, ale svou práci zvládla.

„Nepřemýšleli jsme s trenérem o plánu závodu ani o strategii závodu. Ale také řekli, že se musíme přizpůsobit závodu. Když jsme šli do poslední etapy, nebyli jsme v pozici, kterou jsme chtěli, a Měl jsem dvě možnosti: mohl jsem buď sledovat a pokusit se běžet domů, nebo spotřebu energie, když jsem musel jít dopředu. Zvolil jsem tuto možnost.

„Věděl jsem, že mám energii,“ pokračoval King. „Využiju to. Budu bojovat až do konce, budu bojovat za sebe, bojovat za svůj tým a snažit se, aby byli všichni hrdí. Jsou spokojeni s mým výkonem. Jsem také šťastný. Doufáme, že se dostaneme do finále.“ finále a máte v tom druhou šanci.“

Král splnil jeho přání. T&T se seřadí na deváté dráze mistrovského závodu. Turnajové vítězné remízy byly umístěny v Belgii a ve Spojených státech na 5. a 6. místě. V polovině druhého poločasu Botswana ve vedení upustila taktovku a skončila sedmá a konečná v čase 3:07,32, ale rozhodčí později postoupil do finále. Začnou na první dráze.