Juniorské mistrovství světa: Češi rozdrtili Kanadu 5:2

Juniorské mistrovství světa: Češi rozdrtili Kanadu 5:2

Halifax –

Jaroslav Schimiller a Matos Menčic skórovali s odstupem 33 sekund během napínavé pětiminutové hry, když Češi v pondělí na mistrovství světa v hokeji v obou zemích ohromili Kanadu 5:2.

Stanislav Svozel a David Spišek shodně s gólem a asistencí a David Moravec zajistili zbytek útoku České republice, zemi známé jako Czech Republic.

Tomáš Suchánek byl výborný s 36 zákroky za organizovanou a odhodlanou skupinou.

Shane Wright s gólem a asistencí a Conor Bedard odpověděli za Kanadu. Benjamin Goudreau dal pět gólů ze 17 střel, než ho ve druhé třetině vystřídal Tomáš Milič. Milic skončil s 10 zákroky pro náhle kolísavého favorita turnaje, který prohrál s Českou republikou poprvé po 3 285 dnech.

Švédsko ve druhém zápase skupiny A porazilo Rakousko 11:0.

Kanada hledá svou 20. zlatou medaili poté, co loni v létě vyhrála na domácí půdě v Edmontonu, a utrpěla teprve druhou prohru ve 24 střetnutích s Čechy v soutěži mužů do 20 let od roku 1994, přičemž jediná další porážka přišla v penaltovém rozstřelu 2013 předkolo.

Pondělní prohra 3:2 ve druhém poločase se Kanada zhroutila poté, co byl útočníkovi Zachovi Deanovi uložen zápasový trest za nedovolenou kontrolu do hlavy.

Když se Dean brzo sprchoval, Chemeler v 8:14 trefil homerun u Gaudreauova prahu a o chvíli později zasáhl Mensik z ostrého úhlu a ukončil tak nezapomenutelnou noc od brankáře.

Kanada postupovala dál, ale Suchunk byl tam, aby odepřel Brennanu Osmanovi zběsilou přesilovku, než Wright v závěru třetiny trefil tyč.

Kanaďané byli na začátku hry 3 silní, ale nedokázali se propojit a sebevědomí Češi se odtamtud chladně chovali, aby si zajistili nepravděpodobnou výhru.

První „normální“ World Juniors od roku 2020 kvůli pandemii COVID-19 – rok 2021 se hrál v bublině, než byla událost v roce 2022 odložena o osm měsíců – fanoušci uvnitř napěněného Scotiabank Center byli připraveni na pád puku.

READ  Basketbal mužů Tulane USA Světové univerzitní hry FISU Čína

Hostitelé turnaje měli řadu prvních šancí, včetně pokusu Adama Fantelliho v „The Michigan“, který byl zmařen Špačkem, než se posunul vpřed přesilovou hrou.

Poté, co se Čechům odpískal zásah brankáře v sekvenci, kdy míč skončil v síti Gaudreaua, Wright vstřelil Olenu Zellwegerovi první branku světové juniorky pro kanadského kapitána.

Bédard pak udělal druhý pokus Kanady při dokončení „The Michigan“ – ve kterém hráč zvedne puk na svou hůl za sítí a pokusí se ho dát nahoru – předtím, než byl gól Brandta Clarka na 2:0 anulován pro ofsajd.

Zdálo se, že to Českou republiku nabije energií.

Špaček skóroval na zadní vrátka, když přistihl Fantelliho, jak dřímá v defenzivě, než Moravec po 35 sekundách trefil Čechy do nečekaného vedení 2:1 během 20 minut.

Sevuzil vedl Čechy o 44 sekund po přestávce, když dostali dostatek prostoru k tomu, aby se dostali z bodu, ale Bédard zareagoval o 45 sekund později zastavením obratu, aby podnítil červeně oděné přímořské publikum, které poprvé hostilo World Youth. . čas za 20 let.

Jenže Deanův zásah na obránce Alici Čechovou vyústil v pětiminutový trest, který prodloužil hubený náskok Čechů na tři a nechal Kanadu se spoustou otázek.

Nepřibližovat se

Kanadskou cílovou písní pro první World Juniors, kteří zahrají na východním pobřeží po 20 letech, je „Heave Away“ od The Fables, keltské rockové kapely ze St. John’s, NL.

cestovní boty

Výstroj českého obránce Davida Jereczka dorazila do Halifaxu až v pondělí odpoledne díky zimní bouři, která se minulý týden prohnala střední a východní Kanadou.

Šestá volba draftu NHL 2022 – majetek Columbus Blue Jackets a člena AHL Cleveland Monsters – se měl připojit ke svým spoluhráčům v pátek v Halifaxu, ale z Toronta odjel až o 48 hodin později.

READ  České odbory hrozí zastavením stávek kvůli plánovaným škrtům v rozpočtu

Jiříček byl na ledě na ranním bruslení svého týmu – ve vypůjčené výstroji – a bylo to herní rozhodnutí, dokud jeho taška nebyla odvezena z letiště do arény.

další

Kanada: Ve středu se střetnou s Německem.

Česky: v úterý se střetněte s Rakouskem.


Tato zpráva od The Canadian Press byla poprvé zveřejněna 26. prosince 2022.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *