23. prosince 2022

Jamajská olympijská asociace (JOA) navrhla partnerství s organizací Libereckého filmového festivalu, o kterém prezident Christopher Samuda věří, že bude znamenat milník, který navrhuje, aby se jmenoval Kingston Liberec Connection a stal se vzorovou dohodou v globálním sportovním filmovém průmyslu.

Samuda nedávno navštívil Českou republiku a setkal se s primátorem Liberce Jaroslavem Zámečníkem. Během vystoupení na libereckém filmovém festivalu navrhl partnerství sportovního filmu mezi Kingstonem a Libercem.

Vyjádřil přesvědčení, že navrhované partnerství „zrodí a rozroste sportovní kulturní ekonomiku, která bude svědkem vzájemných investic do talentů napříč profesionálním spektrem ve sportovním filmovém průmyslu a zároveň poskytne obyvatelům Jamajky a České republiky příležitost zažít film a film, vzájemná kulturní realita při překonávání okrajové propasti.“ .

Primátor Zámečník návrh uvítal a vzal na vědomí podporu města Liberec, které má podle něj respektovanou a záviděníhodnou historii sportovních a filmových festivalů.

Renata Palasová, ředitelka Mezinárodního filmového festivalu v Liberci, který má více než 20letou historii, navrhované sdružení podpořila.

Podle JOA iniciativa přichází v době, kdy jamajský subjekt rozšiřuje svou vzdělávací agendu polosféricky a zároveň buduje nadnárodní kapacitu u sportovců, trenérů a administrátorů v regionu i mimo něj.