Jižní Korea zmrazila klíčovou vojenskou dohodu s Pchjongjangem uprostřed sporu o balón | Politické zprávy

Jižní Korea zmrazila klíčovou vojenskou dohodu s Pchjongjangem uprostřed sporu o balón |  Politické zprávy

Soul dohodu odloží poté, co Severní Korea poslala přes hranice několik balónů naplněných odpadky.

Jižní Korea je připravena pozastavit vojenskou dohodu se svým severním sousedem z roku 2018 po zásahu Severní Koreje, při kterém byly přes hranici odeslány balony s odpadky.

Jihokorejská národní bezpečnostní rada v pondělí uvedla, že na úterním zasedání předloží ke schválení kabinetu plán na úplné pozastavení dohody. Hlavní vojenská dohoda byla loni částečně zmrazena.

Rada uvedla, že pokračující dodržování dohody by představovalo „velké problémy pro naši pozici vojenské připravenosti“. Dodala, že pozastavení dohody by zemi umožnilo provádět cvičení poblíž vojenských hranic a v případě potřeby přijmout blíže nespecifikovaná „okamžitá opatření“.

Dohoda, nejvýznamnější dohoda dosažená po měsících historických mezikorejských setkání během tání ve vztazích během předsednictví Mun Če-ina na jihu, byla Soulem částečně pozastavena loni poté, co Severní Korea vyslala svého prvního špiona. Satelit na oběžné dráze.

Pchjongjang následně oznámil, že dohodu nadále nebude dodržovat.

žvanit

Úplné pozastavení dohody nastává poté, co Severní Korea poslala přes hranici ke svému jižnímu sousedovi stovky balónků s odpadky a dokonce i zvířecími výkaly – označované jako „dary upřímnosti“.

Kim Jo Jong, sestra severokorejského vůdce Kim Čong-una, která se ukázala jako otevřená mluvčí Pchjongjangu, se tento týden vysmívala Jižní Koreji za její stížnosti na balóny. Prohlásila, že Severokorejci prostě uplatňují svou svobodu projevu.

Pchjongjang ale v neděli řekl, že balóny přestane posílat, protože se již ukázaly jako účinné proti jihokorejské „propagandě“.

Tvrdí, že kampaň byla odpovědí na balónky naplněné letáky proti Pchjongjangu a někdy i penězi, jídlem nebo USB disky nabitými korejskými dramaty nebo populární hudbou, které poslali aktivisté z Jižní Koreje.

Po nedělním zasedání Národní bezpečnostní rady prezidentský úředník uvedl, že Soul nevyloučil, že na severokorejské balóny zareaguje obnovením předchozích propagandistických kampaní podél hranice zaměřených na Kim Čong-una.

READ  Studie ukazuje, že Nizozemci jsou nejvyššími lidmi na světě - ale zmenšují se | Holandsko

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *