Jižní Korea vytvořila nový rekord v šíření nového koronaviru, zastavila výjimku z karantény, aby zabránila Omicronu

SOUL (2. prosince) (Reuters) – Denní počet případů koronaviru v Jižní Koreji ve čtvrtek vzrostl na nové maximum, protože úřady ve snaze odvrátit virus na dva týdny pozastavily výjimku z karantény pro plně očkované příchozí cestující. Omicron alternativní.

Korejská agentura pro kontrolu a prevenci nemocí (KDCA) oznámila ve středu 5 266 případů, den poté, co denní mýto poprvé stouplo nad 5 000 kvůli obavám z prudkého nárůstu pacientů s vážnými příznaky.

Jižní Korea bude od pátku vyžadovat 10denní karanténu všech příchozích cestujících na dva týdny, čímž podle KDCA zastaví dříve udělené výjimky pro lidi, kteří byli plně očkovaní.

Zaregistrujte se nyní a získejte bezplatný neomezený přístup na reuters.com

Tato akce přišla poté, co Jižní Korea potvrdila Prvních pět případů Variantu Omicronu ve středu pozdě, včetně plně očkovaného páru, který přijel minulý týden z Nigérie, následovali dva jejich rodinní příslušníci a přítel.

Vláda omezuje příjezdy z osmi zemí včetně Jihoafrické republiky, kde byla alternativa poprvé identifikována. Úřad uvedl, že nyní s účinností od pátku přidá na seznam Nigérii a od soboty pozastaví přímé lety z Etiopie.

„Jsme na hrbolaté cestě k postupnému zotavení do normálu a rizika nové alternativy k Omicronu se zvyšují,“ řekl prezident Mun Če-in na čtvrtečním setkání s křesťanskými skupinami.

Země plně očkovala téměř 92 % dospělých a nyní se zaměřuje na očkování dětí a posilovací program, ale odborníci varovali, že počet případů by mohl nadále přibývat kvůli šíření potenciálně přenosnějšího typu.

Počet případů vzrostl od vzdáleného uvolnění omezení minulý měsíc a vlády tento týden Odložené plány Kromě obav společnosti Omicron dále zmírňovat rostoucí tlaky na zdravotnický systém v důsledku vysokého počtu hospitalizací a úmrtí.

Údaje KDCA ukázaly, že počet těžkých případů vzrostl na rekordních 733 a 90 % lůžek na JIP v širší oblasti Soulu je obsazeno, přičemž na přijetí čeká 915 pacientů.

READ  Chybějící indonéská ponorka: USA a Austrálie pomáhají hledat 53 členů posádky, kterým dochází kyslík

Celkový počet nakažených vzrostl na 457 612 s 3 705 úmrtími.

Zaregistrujte se nyní a získejte bezplatný neomezený přístup na reuters.com

Zpráva od Hyonhee Shin. Střih Richard Boleyn

Naše kritéria: Thomson Reuters Trust Principles.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.