Jižní Korea testuje rozpoznávání obličeje pomocí umělé inteligence za účelem sledování případů Covid-19

Zástupce města řekl agentuře Reuters, že celostátně financovaný projekt v Bucheonu, jednom z nejhustěji osídlených měst země na předměstí Soulu, má začít pracovat v lednu.

Systém využívá algoritmy umělé inteligence a technologii rozpoznávání obličeje k analýze záběrů shromážděných více než 10 820 sledovacími kamerami a sledování pohybu infikované osoby, s kým byla v úzkém kontaktu a zda měla na sobě masku, uvádí 110- akční plán města na ministerstvo zdravotnictví Věda a informační a komunikační technologie, předložený agentuře Reuters parlamentním zákonodárcem kritizujícím projekt.

Vlády po celém světě se obrátily na nové technologie a rozšířily zákonné pravomoci ve snaze přestat Přílivy infekce Covid-19. Čína, Rusko, Indie, Polsko a Japonsko, stejně jako několik států USA, patří mezi vlády, které spustily nebo alespoň experimentovaly se systémy rozpoznávání obličeje pro sledování pacientů s Covid-19, podle březnové zprávy z Columbia Law School v New Yorku. .

Představitel Bucheonu uvedl, že systém by měl snížit tlak na těžkopádné sledovací týmy ve městě s více než 800 000 lidmi a pomoci týmům využívat efektivněji a přesněji.

Jižní Korea již má přísný, high-tech systém sledování kontaktů, který kromě jiných osobních údajů shromažďuje záznamy o kreditních kartách, lokalizační údaje mobilních telefonů a záběry CCTV.

Stále se však spoléhá na velké množství epidemiologických vyšetřovatelů, kteří často musí pracovat na 24hodinové směny, zběsile sledují a kontaktují potenciální případy koronaviru.

Ve snaze zajistit národní financování pilotního projektu na konci roku 2020 starosta Bucheonu Jang Deog-cheon řekl, že takový systém urychlí proces sledování.

„Analýza jednoho CCTV videa někdy trvá hodiny,“ uvedl na Twitteru. „Použití technologie vizuálního rozpoznávání umožní tuto analýzu okamžitě.“

Plán uvedl, že systém je také navržen tak, aby překonal skutečnost, že sledovací týmy se musí do značné míry spoléhat na svědectví pacientů s Covid-19, kteří nejsou vždy upřímní o svých aktivitách a místě pobytu.

READ  Nejnovější údaje ukazují, že počet případů Covid-19 a hospitalizací v USA klesá, protože počet úmrtí také začíná stoupat

Ministerstvo vědy a informačních a komunikačních technologií uvedlo, že v současné době neplánuje rozšíření projektu na národní úroveň. Řekla, že účelem systému je digitalizovat část ruční práce, kterou musí v současné době provádět sledovací zařízení.

Plán říkal, že Buchonův systém by mohl sledovat až deset lidí současně za pět až deset minut, což zkrátilo čas strávený manuální prací, která zabere asi půl hodiny až jednu hodinu sledování jedné osoby.

Úředník uvedl, že pilotní plány budou vyžadovat, aby tým asi tuctu zaměstnanců ve veřejném zdravotním středisku používal identifikační systém podporovaný umělou inteligencí.

Představitel Bucheonu uvedl, že Bucheon obdržel 1,6 miliardy wonů (1,36 milionu dolarů) od ministerstva vědy a informačních a komunikačních technologií a napumpoval 500 milionů wonů z městského rozpočtu do projektu budování systému.

‚Velký bratr‘

Přestože existuje široká veřejná podpora pro stávající invazivní metody sledování a sledování, obhájci lidských práv a někteří jihokorejští zákonodárci vyjádřili obavy, že vláda bude uchovávat a využívat tato data nad rámec potřeb pandemie.

Park Dae-chul, zákonodárce z hlavní opoziční Lidové strany moci, řekl agentuře Reuters, že vládní plán stát se Velkým bratrem pod záminkou COVID je nový totalitní nápad.

„Je naprosto špatné monitorovat a kontrolovat veřejnost prostřednictvím CCTV, za použití peněz daňových poplatníků a bez souhlasu veřejnosti,“ řekl agentuře Reuters Park, který plán města představil agentuře Reuters.

Buchonův úředník řekl, že neexistují žádné obavy o soukromí, protože systém vkládá mozaiky na tváře každého, kdo není subjektem.

„Neexistuje zde žádný problém s ochranou soukromí, protože systém sleduje potvrzeného pacienta na základě zákona o kontrole a prevenci přenosných nemocí,“ řekl úředník agentuře Reuters. „Nástroje pro sledování kontaktů toto pravidlo dodržují, takže nehrozí únik dat nebo narušení soukromí.“

READ  Kanada a Indie vyhostily vyslance kvůli zabití vůdce Sikhů Kanada

Úředník uvedl, že pravidla uvádějí, že pacienti musí dát souhlas k použití sledování rozpoznávání obličeje, ale i když nesouhlasí, systém je stále může sledovat pomocí jejich siluety a oblečení.

Korejská agentura pro kontrolu a prevenci nemocí (KDCA) uvedla, že použití takové technologie je legální, pokud se používá v rámci zákona o kontrole a prevenci nemocí.

Plány na kampaně na rozpoznávání obličejů založené na umělé inteligenci přicházejí v době, kdy země testuje další využití této kontroverzní technologie, od odhalování zneužívání dětí v jeslích po poskytování policejní ochrany.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *