Jižní Afrika uvolňuje pravidla Covid, protože obyvatelé získávají imunitu

Zdravotníci uvedli, že Jižní Afrika nezavede karanténu COVID-19 a nezastaví sledování většiny kontaktů – nyní, když až 80 procent země získalo imunitu vůči předchozím infekcím.

Generální ředitel zdravotnictví Dr. Sandile Buthelezi ve čtvrtek v prohlášení oznámil, že země změní svou strategii a zaměří se na úsilí o zmírnění dopadů. Zmínil jsem Jižní Afriku.

„Karanténa byla nákladná pro základní služby a komunitu, protože mnoho lidí se odvrací od své práce a následně přichází o příjem a děti o vzdělání,“ stojí v prohlášení. Bloomberg zmínil. „Nikdy neidentifikujeme nejrizikovější pacienty.“

Zdravotní agentura však bude pokračovat ve sledování kontaktů ohnisek v populačních centrech a ptát se lidí, kteří byli vystaveni testování, pouze pokud začnou vykazovat příznaky.

„Všechny kontakty by měly pokračovat v plnění svých běžných povinností s pečlivým sledováním (denní teplotní test, kontrola příznaků) na jakékoli rané příznaky,“ stojí v prohlášení. „Pokud se u nich objeví příznaky, měli by být testováni a řízeni podle závažnosti příznaků.“

„Karanténa byla nákladná pro základní služby a komunitu,“ uvedlo v prohlášení tamní ministerstvo zdravotnictví.
shutterstock / pět bodů

Ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že až 80 procent populace mělo předchozí infekci, která poskytuje určitou imunitu.

Jižní Afriku zasáhla v posledních týdnech nová vlna případů v čele s variantou Omicron, kterou vědci poprvé objevili koncem listopadu.


Sledujte nejnovější zprávy o variantě Omicron s živým přenosem New York Post


Stát v pátek oznámil, že začne poskytovat posilovací vakcíny Johnson & Johnson komukoli dva měsíce po předchozí dávce ve snaze posílit ochranu před alternativou.

s drátem

READ  Nedávný omyl Borise Johnsona by mohl ohrozit zavedení vakcíny v Británii

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *