Již devátou po sobě jdoucí sezónou vytvořila NBA ligový rekord s 3 sekundami na zápas

Již devátou po sobě jdoucí sezónou vytvořila NBA ligový rekord s 3 sekundami na zápas

Tříbodová certifikace NBA je silnější než kdy dříve.

Již devátou sezónu v řadě byl rekord všech dob zlomen třemi výstřely na zápas. I kdyby v posledních čtyřech dnech základní sezóny končící v neděli došlo k nule 3, průměr ligy 2020-21 by byl vyšší než v kterékoli jiné sezóně.

Rekord na 3 sekundy na zápas byl zajištěn, když Washington skóroval Davis Bertans Ve středu v noci dosáhl indexu NBA čísla 26 375 pro sezónu. Bertans remizoval 10:04 v závěrečné čtvrtině zápasu kouzelníků proti Atlantě.

Týmy vstoupily ve středu v této sezóně v průměru kolem 12,7 z 3 s na zápas. Předchozí známka byla 12,2 za zápas, nastavená v minulé sezóně.

Neexistuje žádný nedostatek ostatních tříbodových značek rozbitých v letech 2020-2021.

Utah Jazz je si již jistý, že tým během celé sezóny prolomí předchozí značku NBA u většiny 3-ukazatelů na zápas. Vstoupili do středy v 16,8 na zápas a určitě překonají hranici 16,1 na zápas stanovenou Houston Rockets v letech 2018-19.

A rekord s maximem 3 sekund zaznamenaný hráčem v každé hře sezóny bude s týmem Golden State brzy padat. Stephen Curry V současné době s průměrem 5,3 – 0,2 na hru více než předchozí značka, kterou si sám Curry stanovil před dvěma sezónami.

Pokud Curry v této sezóně udělá další 3 měřítka v některém z posledních dvou zápasů Golden State, resetuje rekord. V této sezoně také nastalo 13 případů, kdy hráči ve hře zaznamenali minimálně 10 3 sekundy, což je další rekord – sedm z nich pochází od Curryho.

Tříbodové šílenství také nemá žádné známky zpomalení.

Se vstupem do této sezóny bylo v historii NBA jen devět případů, kdy měl tým průměrně 13,5 sekundy na zápas po celou sezónu. Jen v této sezóně je na cestě na tak vysokou úroveň 11 týmů.

READ  Twitter nyní bude na webu zobrazovat obrázky v plné velikosti

Průměr 3 sekund na hru se za posledních 10 sezón v podstatě zdvojnásobil, z 6,4 na hru v kampani 2011–2012 až do současnosti. A rychlost 3sekundového pokusu na hru podle očekávání také vytváří rekord.

Průměrný počet pokusů na hru je 34,6 z 3 bodů, což překonalo předchozí rekord 34,1 pokusů na hru z minulé sezóny. Bude to desátá po sobě jdoucí sezóna, ve které propadne rekord 3 sekundy na zápas.

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *