Jessica Pegula prohrála ve dvouhře na WTA Finals | Sportovní

FORT WORTH, Texas (AFP) – Jessica Pegulaová skončila bez vítězství ve dvouhře v americké premiéře na turnaji WTA Finals, když v pátečním finále podlehla Aryně Sabalenkové 6:3, 7:5.

Sabalenková si musela počkat na výsledek pozdního zápasu mezi druhým nasazeným Anasem Jaberem a pátou Marií Sakkari, aby zjistila, zda postoupí do semifinále. Scary už má místo.

Čtyřiadvacetiletá Sabalenková si na loňském turnaji WTA Finals v Guadalajaře neodbyla debut ve skupinové fázi.

Třetí nasazená Pegula vedla v pozdní čtyřhře s partnerkou Coco Gauffovou, která prohrála své první dva singlové zápasy na krytém tvrdém hřišti v Dickies Areně, 0:5.

Od Lindsay Davenportové v roce 1994 se staly první Američankou, která debutovala ve finále WTA ve dvouhře a čtyřhře. Ve čtyřhře už byly vyřazeny z týmové hry.

Sabalenka č. 7 nikdy nebyla pozdě na to, aby od začátku porazila 28letého Pegulu, když skončila 26-13 na vítěze a pět es.

Úderná silná Sabalenka měla ve druhém setu tři dvojchyby na každý z brejků Peguly, ale zápas ukončila na podání Pegulové vítězným bekhendem v křížových oblastech.

Pro Sabalenkovou je to čtvrté vítězství v řadě v řadě proti Pegule od vítězství Peguly v jejich prvním střetnutí.

Američanky Desira Krauchek a Nizozemka Demi Shores se kvalifikovaly do semifinále čtyřhry vítězstvím 7:6 (2), 6:3 nad Číňankami Xu Yifan a Yang Chaoxuan.

České duo Barbora Krichková a Kateřina Senyaková se již kvalifikovaly do semifinále, kde se později v pátek střetnou s Pegulou a Gauffem.


Tenis AP: https://apnews.com/hub/tennis A https://twitter.com/AP_Sports

Copyright 2022 The Associated Press. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nesmí být publikován, vysílán, přepisován nebo redistribuován bez povolení.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.