Jessica Pegula posílá Spojené státy do finále Billie Jean King Cupu po vítězství vs. Rakousko – NBC6 Jižní Florida

Jessica Pegula poslala Spojené státy do finále Billie Jean King Cupu, kde budou mít Američanky šanci prodloužit svůj rekord u většiny titulů.

Pegula a Coco Gauff se dvakrát trefili při vítězství 4:0 nad Rakouskem v Delray Beach na Floridě. Pegula vyhrál Američanům nejlepší výsledek z pěti zápasů, když v sobotu zvítězil 6:1, 6:3 nad Rakušanou Julií Graberovou.

„Myslím, že je to taková radost a privilegium být v tuto chvíli a udělat to,“ řekl Pegula, třetí nasazený hráč. „Samozřejmě je tam trochu tlak, ale myslím, že je zábavné vstávat na takové zápasy.“

Vítězství zajistilo Američanům vedení 3:0 a Goff navázal shledáním s bývalou partnerkou Katie McNally, aby porazil Singu Krause a Melanie Klaffner 6-1 6-4. Pegulaová vyhrála i páteční dvouhru poté, co Gauffová, která hrála v jejím rodném městě, porazila v úvodním zápase Graberovou.

Nyní se Američanky mohou těšit na zisk svého 19. titulu v soutěži družstev žen.

„Myslím, že když znám všechny Američanky, všechny jsou to závodnice, takže jsem si jistá, že i ony budou chtít trofej přivézt domů,“ řekla kapitánka USA Cathy Rinaldiová.

Francie, Španělsko, Česká republika, Kazachstán, Německo, Kanada a Itálie si také zajistily místa ve finále, které se bude konat od 7. do 12. listopadu na místě, které bude určeno. K těmto zemím se připojí obhájci titulu Švýcarsko a vicemistr Austrálie z roku 2022, kteří získají jednu divokou kartu do finále, přičemž se rozhodne o jednom kvalifikačním místě.

Všechny tyto země vyhrály pohár kromě Kazachstánu a Kanady. Wimbledonská šampionka Elena Rybakina však vyhrála oba své zápasy domácí výhrou 3:1 nad Polskem a Kazachstán si v sobotu v Astaně zajistil druhé finále Světového poháru v řadě výhrou 6:4, 6:2 nad Magdou Linetteovou.

READ  Blackhawks Banter: Mistrovství světa, Colliton a agentura zdarma

„Dnes to byl těžký zápas. Byl jsem tak unavený, že jsem ani na konci, při rozhovoru na hřišti, nerozuměl otázkám, abych byl upřímný. Včera jsem se cítil lépe, možná nějak unavený z létání a nedávno vracející se z Ameriky do Evropy,“ řekl Rybakina.

„Ale jak jsem řekl, jsem rád, že Kazachstán je opět finalistou Billie Jean King Cupu a my budeme moci vyvěsit vlajku naší země na tak velkém pódiu.“

Kanada postoupila vpřed vítězstvím 3-2 nad Belgií, když Leila Fernandez a Gabriela Dabrowski porazily Kirsten Flipkens a Grete Menin 6-1 6-2. Fernandez, vicemistr US Open 2021, vyhrál o víkendu ve Vancouveru v Britské Kolumbii 3:0.

Také italsko-slovenská remíza v Bratislavě šla dál. Poté, co hostitelé vyhráli vzájemné zápasy, aby se skóre vrátilo po prohře 2:0, Martina Trevisan a Elisabetta Cocciaretto 6-4, 4-6, 7-5 porazily Viktorii Hrnjakovou a Teresu Mihalikovou v jejich čtyřhře.

A v dalších výsledcích: Caroline Garciaová získala vítězný bod pro Francii za výhru 3-1 nad Británií, když porazila Harriet Dart 6-1, 6-7(10), 6-1; Vicemistryně z French Open 2019 Markéta Vondroušová zajistila České republice vítězství 3:1 nad Ukrajinou v baráži, která se přesunula do Turecka poté, co Rusko napadlo Ukrajinu; Nuria Barrezas Diaz vyhrála druhý den v řadě, když Španělsko porazilo Mexiko 3-1. Německo porazilo Brazílii 3:1.

Slovinsko se vrátilo ze stavu 2:0, aby porazilo Rumunsko v zápase, který potřeboval den navíc k dokončení kvalifikace, protože déšť zastavil rozhodující čtyřhru poté, co si oba týmy rozdělily čtyři dvouhry ve slovinském Koperu. Po obnovení v neděli ráno za stavu 3:3 v prvním setu hostitelé dokončili svůj comeback vítězstvím 4:6, 6:2, 6:4. Bylo to poosmé v historii Billy Jean King Cupu, kdy tým porazil svůj start 0:2, a poprvé od doby, kdy Francie v roce 2015 porazila Itálii 3:2.

READ  Recenze knihy: Still Pictures od Janet Malcolm - Anti-Confession

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *