Jesse Buckley Mrazivý příběh Alexe Garlanda – Prague Reporter

Jesse Buckley Mrazivý příběh Alexe Garlanda – Prague Reporter

Ženy jsou během ústupu v zemi terorizovány řadou různých mužů mužiBohatý, sugestivní nový hororový film režírovaný Alexem Garlandem.bývalý strojA vyhlazování), který měl českou premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech a od 28. července byl promítán v pražských kinech.

muži Hvězdy Jesse Buckley (Přemýšlím o ukončení věcí) jako Harper, která se po traumatické sebevraždě svého násilnického bývalého přítele (hraje ve Flashbacks od může tě zničitBaba Isido).

Na venkovském panství, které si Harper zarezervoval, to zpočátku vypadá zábavně, přičemž Jeffrey (Rory Kinnear) toto místo pořádá. Ten večer Harper flirtuje se svou kamarádkou Riley (Gail Rankin) prostřednictvím zoomového hovoru nad sklenkou vína.

Ale další den Harper narazí na něco zvláštního během idylického výletu na venkov. v jednom z mužiNejděsivější scéna, Harper si vesele křičí, aby slyšela ozvěnu skrz dlouhý, temný tunel… jen aby viděla siluetu osoby stojící na druhém konci tunelu a začala k ní chodit.

Později Harper zavolala policii, když zjistila, že postava – zcela nahá tulák – sledovala její dům a nyní zírá z okna. Špinavého nahého muže hraje Kinnear… stejně jako policistu, který se o něj přijde postarat a ujišťuje Harper, že vše bude v pořádku.

Ve skutečnosti Kinnear hraje téměř všechny mužské postavy muži, včetně kněze a dospívajícího chlapce Harper čelí konfrontacím zády k sobě v zúčtování. Garland nám dává perspektivu Harper, která už po traumatické události nepohlíží na muže jako na odlišné jedince, ale jako na kolektivní hrozbu.

Je to drsná alegorie a Kinnear ukradl show, vytvořil několik odlišných postav a naplnil každou jinou úrovní nebezpečí. Jen pohled na jeho tvář ve středním věku přilepenou na hlavě dospívajícího chlapce nakrátko kazí efekt. Mezitím je Buckley uchvácen její nelehkou rolí, protože její postava se vyrovnává s vlastním traumatem, když se kolem ní odehrávají stále podivnější události.

READ  Serena Williamsová se vrací do „důchodu“ své bývalé trenérky Venus

Ale v určité chvíli se ukáže, že nesledujeme skutečný příběh, ale příklad. Jako Darren Aronofsky matka!skutečné události filmu se staly nedůležitými; Důležitý je význam za tím. A pokud jste se s tím ještě nesetkali, postava Paapa Essiedu spojuje všechny tečky během posledních okamžiků filmu.

Pro Garlanda by bylo těžké vyrovnat se jeho dvěma předchozím filmům jako režisér, důmyslně navrženému dramatu Komory s umělou inteligencí. bývalý stroj Vizuálně působivý sci-fi film vyhlazování. mužikterý vypadá, jako by byl navržen a natočen v minimalistickém stylu, aby vyhověl omezením pandemie, neodpovídá kvalitě tohoto úsilí.

muži Přesto stále stojí za zkoumání, a i když poslední Braveovo dílo na narativní rovině nerezonuje, působí krvavě; Nečekaný krvavý vrchol mísí horor z reálného světa s turbulentními syntetickými efekty připomínajícími exploatační filmy jako např. další (Shodou okolností byl také natočen na britském venkově.)

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *