Jeruzalém: Podle izraelské policie zahynul jeden člověk při explozích na autobusovém nádraží a Ramot Junction


Jeruzalém
CNN

Jeruzalémem otřásly ve středu časně ráno dva výbuchy, které zabily jednoho člověka a zranily více než tucet dalších v domnělém „společném teroristickém útoku“, uvedl mluvčí izraelské policie.

Mluvčí uvedl, že k prvnímu výbuchu došlo na autobusovém nádraží poblíž vjezdu do Jeruzaléma v 7:06 ráno, přičemž bylo zraněno nejméně 11 lidí, včetně jednoho, který později zemřel.

Policie dodala, že po druhém výbuchu asi o půl hodiny později na městské křižovatce Ramot v 7:30 byli tři lidé s lehkými zraněními evakuováni.

Policejní mluvčí uvedl, že předběžné vyšetřování ukázalo, že na obou místech výbuchu byla umístěna výbušná zařízení a že probíhá pátrání po podezřelých.

Na místě prvního výbuchu snímky ukázaly trosky rozházené na zemi a zaparkovaný autobus s proraženým čelním sklem. Poškozen byl i kovový plot kolem autobusového nádraží a prostor byl opásán.

Dva záchranáři z Magen David Adom, pobočky izraelského Červeného kříže, řekli, že když se dostali na autobusovou zastávku, našli na zemi ležet dva vážně zraněné lidi.

Řekli: „Byli jsme na stanici Magen David Adom u vjezdu do města, když jsme slyšeli velkou explozi.“ „Okamžitě jsme vyjeli na místo ve velkém počtu, včetně sanitek, mobilních jednotek intenzivní péče a lékařských kol.“

„Poblíž leželi dvě těžce zraněné osoby, 16letý na zastávce a 45letý na chodníku.“

Velvyslanectví USA v Jeruzalémě v příspěvku na Twitteru odsoudilo „nejostřeji dnešní teroristické útoky na veřejná prostranství“.

Velvyslanectví napsalo: „Terorismus je slepá ulička, která nedosahuje vůbec ničeho.“

READ  Zpráva o sexuálním zneužívání v německé diecézi Chyby papeže v důchodu

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.