Jejich matka málem zemřela na COVID-19, ale věří se, že bratři v České republice očkovali stovky členů své rodiny.

Monica Stojková (uprostřed) se svými syny Erikem a Vincentem. (Foto: Seznam novinek)

Monica Stojková (55) nevěřila, že Kovit-19 je nebezpečná nemoc, dokud téměř nezemřela v nemocnici – bála se vakcíny, protože věřila, že by ji vakcína mohla zabít. Jeho synové a velká rodina měli stejný názor na Govit-19.

Český zpravodajský server Seznam Zprávy nyní zveřejnil jejich příběh. Když Sztojková poprvé zažila nachlazení, únavu a horečku, věřil, že jde o běžnou horečku.

Nechce se nechat testovat a brát doma paracetamol, čaj a vitamíny. Po ztrátě vědomí musela být přijata do nemocnice, kde jí byl diagnostikován zápal plic v obou plicích kvůli neléčené infekci Govt-19.

O tři dny později se jeho stav zhoršil a byl převezen na anesteziologicko-resuscitační oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Byl hospitalizován 44 dní, z nichž polovina byla v kómatu.

Tehdy zhubl 21 kilogramů. Naštěstí má celý příběh šťastný konec a ona vyhrává válku proti COVID-19.

„Tomu všemu se dalo předejít, kdyby se paní Sztojková nechala očkovat, stačilo by to k její záchraně samo,“ řekl pro Seznam Zprávy vedoucí lékař anesteziologicko-resuscitačního oddělení Josef Škoda.

Téměř dva měsíce poté, co jejich matka onemocněla, dokud ji její syn Eric, Mario a Vincent nepřivezli do nemocnice, přiznali, že si neuvědomovali, že COVID-19 je nebezpečný. „Nevěříme, že je virus tak nebezpečný, jak se všude říká,“ řekli Eric a Vincent zpravodajské službě.

Mladší synové souhlasili: „Nedej bože, že bychom se nenechali očkovat.“ Mário, starší, jediný člen rodiny, byl očkován, a to jen proto, že cestoval mezi ČR a Slovenskem a očkovací průkaz to usnadňuje.

Když se další příbuzní jejich rodiny dozvěděli, že Stojková byla přijata do nemocnice, jejich negativní reakce na vakcínu se obrátila. Jeho synové také změnili názor na vakcínu.

READ  Českých 5 RBI odchází dvojité výtahy Divoké věci ve střední hře

Všichni byli očkováni proti Govt-19. „Řekl jsem všem – své rodině, zákazníkům v obchodě, svým přátelům – aby se nechali očkovat, a použil jsem příklad své mámy,“ vysvětlil Mario Chesnam Sprovovi.

„Kdyby byla očkována, nebyla by v nemocnici v tak špatném stavu,“ říká nejstarší syn. Z toho, co slyšeli od svých příbuzných, bratři odhadují, že přinutili více než 200 rodinných příslušníků, aby se nechali očkovat proti Govt-19.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *